Amerykańscy biznesmeni chcą inwestować w Polsce

Amerykańscy biznesmeni chcą inwestować w Polsce

Fot. beerkoff/iStockphoto

Amerykańscy biznesmeni chcą inwestować w Polsce. W czerwcu na rozmowy do Warszawy ma przyjechać 25-osobowa delegacja przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych. Chodzi o inwestorów z firm zajmujących się obronnością, energetyką, innowacyjnością i rolnictwem.

Amerykanie mają spotkać się z polskimi władzami oraz z polskimi biznesmenami. Amerykańscy przedsiębiorcy chcą inwestować w energetykę, obronność, ale także w polską służbę zdrowia.

- Polska w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, ale jej służba zdrowia jest wciąż niedoinwestowana. Nasze firmy są zainteresowane rozwojem tej dziedziny i prowadzeniem badań - podkreśla prezes polsko-amerykańskiej rady biznesu Erick Steward. Jak dodaje, Polska jest dla amerykańskich inwestorów atrakcyjna nie tylko dlatego, że jest zieloną wyspą w pogrążonej w kryzysie Europie.

- W każdej amerykańskiej firmie mówią mi to samo: polscy pracownicy są pomysłowi, inteligentni, pracowici i mają swoją moralność. Polska jest obecnie głównym partnerem finansowym Stanów Zjednoczonych w Europie Środkowej. Wartość wzajemnych obrotów handlowych w ciągu ostatnich dziesięciu lat zwiększyła się czterokrotnie - mówi Steward.

Władze Stanów Zjednoczonych oceniają, że amerykańskie firmy zainwestowały dotąd w Polsce około 30 miliardów dolarów. Amerykańscy przedsiębiorcy zatrudniają obecnie około 180 tysięcy Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie będą inwestować na potęgę
Amerykańskie inwestycje w Polsce mogą się podwoić.
USA martwią się o europejską gospodarkę
Stanom Zjednoczonym bardzo zależy na zdrowiu i stabilności europejskiej gospodarki - zapewnił w Brukseli amerykański minister finansów Jack Lew.
Lekarze nie chcą głodowych pensji
Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy - pod takim hasłem trwa pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia.
inwestycje, energetyka, usa, służba zdrowia, biznesmen
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-04-10 10:11
no pewnie ze chca! nie oni jedyni bo mamy naprawde mozliwosci jako narod, ale niestety nei mamy rzadu ktory pozwoliby rozwjac sie takim przedsiebiorstwom i inwestycjom, rzad robi wszystko zeby jak najwiecej nachapac sie kasy a tak naprawde moglby wiele rzeczy zlagodzic i poprawic zatrudnienie w poslce a co za tym idzie obnizyc bezrobocie w polsce
pola989930
62.152.139.* 2013-04-10 06:42
W Anglii na każdą chorobę,w tym zagrażającą życiu dostaniesz paracetamol,w Rosji gdy zechcesz prześwietlić złamaną nogę,sam uciekniesz na tej nodze,gdy zobaczysz aparaturę do prześwietleń,we Włoszech można przeżyć,jeśli zgłosisz to związkom zawodowym,w Polsce gdy zemdlejesz pod przychodnią i masz jeszcze siłę zadzwonić do rzecznika praw pacjenta,poradzą Ci napisać do kierownika placówki z kopią do wiadomości RPP.Zanim to uczynisz wykup działkę na cmentarzu,bo tylko z tym zdążysz.
Labi
89.67.78.* 2013-04-09 18:35
Amerykanie niech lepiej zainwestują we własną służbę zdrowia, np. Porzez wprowadzenie systemu powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych. Miliony ludzi w USA nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, a ci którzy mają wolą zdechnąć niż iść na 3 dni do szpitala - bo taki "luksus" to dla nich finansowa śmierć. Gorzej niż w wielu krajach trzeciego świata. A ten hi - tec farmaceutyczny to pewnie eksperymenty farmaceutyczne na głupich polakach.