Aplikacje na smartfony ułatwiają dbanie o zdrowie

Aplikacje na smartfony ułatwiają dbanie o zdrowie

Fot. a-wrangler/iStockphoto

Zdrowotne aplikacje na smartfony mogą wkrótce pomagać zarówno chorym jak i lekarzom. Nowe programy już zdobywają popularność.

Niektóre są bardzo proste: mierzą ciśnienie krwi czy tętno. Inne są dużo bardziej zaawansowane, mówi wynalazca, Rob Lake: - Można dzięki nim zapobiegać zawałom serca.Wystarczy co rano zmierzyć ilość płynu w okolicy serca i w razie czego - interweniować z wyprzedzeniem.

Najnowsze aplikacje mogą nawet częściowo rozpoznać emocje człowieka, co może przydać się ludziom z zaburzeniami zdrowia psychicznego i ich terapeutom. Złośliwi mówią, że takie aplikacje to spełnienie marzeń hipochondryków. Ale zwolennicy podkreślają, że dobrze wyposażone smartfony będą ratować życie i poprawiać stan zdrowia użytkowników.

zdrowie, aplikacje, smartfony
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
pawełs
5.173.244.* 2013-05-08 18:39
kto by kiedyś pomyślał, że zamiast ciśnieniomierza będzie wystarczyło wyjąć smartfona... tak samo jak teraz do lamusa odchodzą papierowe mapy, jak ma się telefon, to po włączeniu mobilnej panoramy firm wyświetlają się od ręki przejrzyste i aktualne mapy z adresami. ciekawe co jeszcze wymyślą w najbliższych latach