Będzie nowy test na raka

Fot. asterisc21/sxc.hu
Kolejny naukowy krok w kierunku wczesnego wykrywania raka. Odkryte właśnie markery we krwi pacjentów mogą pomóc w stworzeniu nowego, skutecznego testu.

Tych nowych markerów, czyli znaczników nowotworowych jest osiemset. Brytyjscy odkrywcy mówią, że jest to pierwsze badanie, które pozwoli na intensywną kliniczną analizę tych specyficznych substancji.

Chodzi oto, by w przyszłości z jednej tylko próbki krwi można było wykonać test wcześnie wykrywający wiele rodzajów raka. Niezależni eksperci podkreślają, że często nowotwory leczy się trudno, bo są one zauważane bardzo późno.

Wyniki badań brytyjskiego Konsorcjum Wczesnego Wykrywania Raka zostaną zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji naukowej w Liverpoolu. WHO przypomina tymczasem, że jednej trzeciej zachorowań można uniknąć: trzeba przede wszystkim nie palić, nie tyć i uprawiać sport.


nauka, badania, rak
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
ROSHFOR
79.185.228.* 2014-11-02 14:36
A oni wyleczyć potrafią? Czy tylko stwierdzać? Wytną, chory umrze, dadzą chemię, chory umrze..... jakoś nie słyszałem jeszcze, żeby oni kogoś wyleczyli, jakoś nie słyszałem, żeby wyjaśnili co to rak i skąd się bierze. Nie ma. Tylko kasę brać za chemię i udawać, że wiedzą co robią. Banda nieudaczników nie lekarzy.