Centrum Biologii Medycznej poznańskiego Uniwersytetu Medycznego gotowe

Centrum Biologii Medycznej poznańskiego Uniwersytetu Medycznego gotowe

Fot. lovleah/iStockphoto

Jedna z największych inwestycji poznańskiego Uniwersytetu Medycznego gotowa. Od nowego roku akademickiego studenci i naukowcy będą mogli korzystać z Centrum Biologii Medycznej. Nowoczesny obiekt, którego budowa kosztowała prawie 70 milionów złotych, stanął w sąsiedztwie Instytutu Stomatologii.

- W jego salach wykładowych jednocześnie usiądzie około tysiąca studentów. Nowością jest uczelniane laboratorium - mówi kanclerz Bogdan Poniedziałek. Przekonuje, że w Centrum Biologii Medycznej zgromadzono aparaturę, która posłuży do badań prowadzonych przez wiele jednostek i katedr uczelnianych.

Poznański Uniwersytet Medyczny jest pierwszą uczelnią w kraju, która ma tak nowoczesne centrum. Pracować w nim będą między innymi genetycy. Naukowcy przeniosą się do Centrum Biologii z budynków rozsianych po całym Poznaniu.
Budowa centrum trwała cztery lata.

Uczelnia już myśli o kolejnych inwestycjach na terenie kampusu na Grunwaldzie. Chce tam zbudować większe centrum symulacji medycznej i nową siedzibę Wydziału Farmacji. Na realizację czeka też projekt Zachodniego Centrum Chorób Serca.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie