Chińczycy na drugim miejscu. Z powodu nadwagi

Chińczycy na drugim miejscu. Z powodu nadwagi

Fot. mooshee85/CC/Flickr

Azjatycka dieta zazwyczaj kojarzy się ze zdrowym odżywianiem. Tymczasem, jak informuje tygodnik medyczny The Lancet, Chiny są na drugim miejscu na świecie pod względem liczby osób z nadwagą - po Stanach Zjednoczonych.

Z Pekinu relacja Tomasza Sajewicza: Według raportu w Lancet, na całym świecie żyje 671 mln osób otyłych. Ponad połowa z nich w zaledwie 10 krajach. Na pierwszym miejscu są Stanu Zjednoczone, gdzie poważne problemy z nadwagą ma 87 milionów osób. Na drugim miejscu znalazły się Chiny z 62 milionami osób otyłych.

Coraz poważniejszym problemem jest tam otyłość dzieci. Trzydzieści lat temu w Państwie Środka ta kwestia dotyczyła niespełna 6% populacji poniżej 20 roku życia. Obecnie - prawie 19%. Młodzi Chińczycy coraz częściej wybierają jedzenie w popularnych sieciach restauracji typu fast-food. Otyłość i nadwaga, to zdaniem autorów raportu największy problem na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej, gdzie te problemy zagrażają zdrowiu 58% mężczyzn i 65% kobiet.

Czytaj więcej w Money.pl
Co trzeci nowotwór związany z otyłością
- Jeśli nie powstrzymamy epidemii otyłości, w niedalekiej przyszłości stanie się ona głównym czynnikiem ryzyka raka - uważa prof. Nipun B. Merchant z Vanderbilt University Medical Center (USA).
Już nie tylko najbogatsi tyją. Oni też
Liczba ludzi z nadwagą i otyłych w krajach rozwijających się wzrosła prawie czterokrotnie od 1980 r. i wynosi obecnie około miliarda.
Zaskakujące wyniki badań dotyczących raka
Otyłość jest jedną z głównych przyczyn raka. Tę teorię potwierdzają najnowsze badania naukowe dotyczące cholesterolu.
Walczą z otyłością, podnosząc... podatki
Dodatkowy podatek od napojów słodzonych w Meksyku będzie wynosił 1 peso (ok. 0,07 dolara) na litrze. Celem podwyżek jest zmniejszenia konsumpcji napojów powodujących otyłość i sprzyjających cukrzycy.
dieta, badania, otyłość, azjaci
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Flack
91.226.236.* 2014-06-07 23:11
Z tego co wiem, w zeszłym roku (dokładnie: czerwiec 2013) Amerykanie cieszyli się, że spadli na drugie miejsce, bo na pierwsze wszedł Meksyk. Jak widać co badanie to inne wyniki.
klg
83.20.198.* 2014-06-07 17:56
Chińczycy są na drugim miejscu, bo tak się jakoś składa, że jest ich 1300 mln. Gratuluję naszym genialnym redaktorom umiejętności interpretacji faktów. Mała podpowiedź: proponuję raczej spojrzeć na strukturę społeczeństw pod względem otyłości, a nie na wartości bezwzględne.
trollstein
46.31.32.* 2014-06-07 16:46
i jak interpretować te dane? No jak?????!!!!!

Może tak - otyłych jest 1/4 Amerykanów i 1/25 Chińczyków?

No i która dieta zdrowsza?

Eh, głupie pismaki, powinniście dopłacać mi za czytanie tych bzdur...