Dyrektor Instytutu Reumatologii: nie ma ,,wykorzystywania" lekarzy z kliniki dziecięcej

Dyrektor Instytutu Reumatologii: nie ma ,,wykorzystywania" lekarzy z kliniki dziecięcej

Zdecydowałem o wydłużeniu czasu pracy poradni w Instytucie o jedną godzinę dziennie. Zapewniam, że nie miało ono negatywnego wpływu na inne obowiązki lekarzy. To wyłącznie kwestia ich dobrej woli - mówi nam dr Piotr Bednarski, dyrektor IR, pytany o powody składania wypowiedzeń przez lekarzy i losy kliniki dziecięcej.

- Niedawno pojawiły się niepokojące medialne informacje o groźbie likwidacji dziecięcej kliniki w Instytucie Reumatologii. Wypowiedzenia złożyło sześciu z ośmiu przyjmujących lekarzy. Czy taka sytuacja może doprowadzić do zamknięcia Kliniki Wieku Rozwojowego w Instytucie Reumatologii z powodu niedostatecznej liczby lekarzy?


- Faktycznie, niedawno na moje biurko wpłynęły takie wypowiedzenia. Natomiast nieprawdziwe są informacje sugerujące, że fakt złożenia wypowiedzeń przez lekarzy skutkować miałby likwidacją Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego. Złożenie wypowiedzeń nie skutkuje odejściem z pracy w trybie natychmiastowym. Pozostają trzy miesiące okresu wypowiedzenia, podczas których obie strony mogą dojść do porozumienia, na co liczę.


Zaproponowałem lekarzom dodatkowo wsparcie w postaci zatrudnienia lekarzy specjalistów w izbie przyjęć. Jednocześnie, by utrzymać stałą pracę Kliniki, w przypadku gdyby lekarze nie zmienili decyzji, prowadzimy proces zatrudnienia innych lekarzy w miejsce tych, którzy zdecydują się odejść.


 - Co jest przyczyną złożenia wypowiedzeń tak licznej grupy lekarzy? Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia twierdzą, że to wyraz bezsilności, ponieważ dyrekcja wymaga od nich dłuższego czasu pracy w przychodni i nie mogą wystarczająco dużo poświęcić go teraz pacjentom w Klinice.


- W poradni codziennie przyjmuje 2 lekarzy z 10 zatrudnionych w Klinice. Zdecydowałem o wydłużeniu pracy poradni o jedną godzinę dziennie (do tej pory były trzy, a więc obecnie nasi specjaliści przyjmują przez cztery godziny) dla 2 lekarzy, którzy w poradni danego dnia przyjmują.


Zmiana ta

 

czytaj więcej

rynekzdrowia.pl
Czytaj także
Polecane galerie