Ebola w Hiszpanii. Cztery osoby w szpitalu

Ebola w Hiszpanii. Cztery osoby w szpitalu

Fot. Army Medicine
Cztery osoby z gorączką hospitalizowano w Hiszpanii wczoraj w związku z podejrzeniem eboli - poinformowały władze. Jedna z tych osób przyleciała samolotem linii Air France; maszyna ma zostać zdezynfekowana.

Pozostali pasażerowie i załoga samolotu Air France - łącznie na pokładzie były 163 osoby - mogli opuścić maszynę. Pasażer z gorączką rozpoczął podróż w Nigerii; został zabrany do szpitala w Madrycie karetką, której kierowca miał na sobie ochronny kombinezon.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że do szpitala przyjęta też została osoba, która miała kontakt z zarażoną ebolą pielęgniarką Teresą Romero. Stan Romero, hospitalizowanej 6 października, wydaje się poprawiać - powiedział przedstawiciel resortu zdrowia.

Do szpitala trafił również misjonarz, który powrócił do Hiszpanii z Liberii, gdzie pomagał chorym na ebolę. Czwarta hospitalizowana osoba to pracownik Czerwonego Krzyża na Teneryfie, który opiekował się ostatnio chorymi na ebolę w Sierra Leone.

Czytaj więcej w Money.pl
Uśpiono pupila kobiety zarażonej Ebolą
Mimo protestów obrońców praw zwierząt uśpiono psa pielęgniarki, która została zarażona śmiertelną chorobą.
Epidemia Eboli. Hiszpania przyjmie chorego
Hiszpania jest gotowa na przetransportowanie z Liberii do Madrytu duchownego zarażonego wirusem Ebola. Samolot wojskowy wyposażony w specjalistyczny sprzęt jeszcze dzisiaj odleci do Monrovii.
Dwie największe plagi według ONZ
ONZ-owski komisarz mówił o w tym w Genewie podczas swojej pierwszej konferencji prasowej po objęciu stanowiska.
hiszpania, ebola
PAP
Czytaj także
Polecane galerie