Homoseksualizm służy... zacieśnianiu więzi

Homoseksualizm służy... zacieśnianiu więzi

Fot. Brazil2/iStockphoto

Naukowcy z Uniwersytetu w Portsmouth (W. Brytania) wykazali, że pozytywny stosunek do uczestniczenia w homoseksualnych relacjach (włączając w to podrywanie lub całowanie osoby tej samej płci) ma związek z potrzebą zacieśniania więzi - zawiadamia czasopismo Archives of Sexual Behavior.

Stwierdzili, iż heteroseksualne kobiety o wysokim poziomie progesteronu - hormonu odpowiedzialnego za opiekuńcze i przyjacielskie zachowania - są bardziej skłonne do ewentualnych homoseksualnych kontaktów z inną kobietą.

Sytuacja podobnie wygląda u heteroseksualnych mężczyzn. Jeśli wzbudzi się u nich potrzebę poszukiwania sojuszników, zaczynają oni bardziej przychylnie myśleć o zaangażowaniu się w jakąkolwiek formę homoseksualnej relacji z innym mężczyzną. Jest to również szczególnie widoczne u mężczyzn z wysokim poziomem progesteronu i nie występuje u panów, u których wzbudzono jedynie potrzebę natury czysto seksualnej.

- Ludzie należą do grupy zwierząt, które uprawiają seks z wielu powodów, nie tylko w celach reprodukcyjnych. Wśród tych powodów można wyróżnić poszukiwanie przyjemności, nagrody, sposób na zdobycie przychylności lub okazanie dominacji - mówi dr Diana Fleischman, współautorka badania, po czym dodaje: U ludzi dużo, jeśli nie większość, zachowań homoseksualnych występuje wśród osób, które wcale nie deklarują orientacji homoseksualnej.

psychologia, homoseksualizm, para gejowska
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2020-11-22 18:49
Nie jest dobrze rozpowszechniać obraz nieszkodliwego homoseksualizmu.
Nie jest dobrze, bo to szkodzi osobom o takich skłonnościach.

https://www.cdc.gov/hiv/group/msm/index.html

Z 37 968 nowych diagnoz HIV w USA w 2018 r. 69% dotyczyło homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn. Główną przyczyną jest właśnie praktyka seksu analnego.
Autorzy raportu podkreślają potrzebę profilaktyki, testów a także uświadamiania problemu.
inek
95.48.194.* 2014-12-10 09:17
Gejowska propaganda mająca na celu zniszczenie podstawowej wartości jaką jest rodzina.
bursztynowe serduszko
95.41.8.* 2014-12-03 23:02
Mam nadzieję, że nasz premier, który został prezydentem Europy to przeczyta i jako POstępowy przedstawiciel postępowych europejczyków w ramach POszukiwania sojuszników, zdobycia ich przychylności czy okazania dominacji nad resztą europejskich ludzi należących do tej grupy zwierząt która uprawia seks stanie na wysokości zadania.
Zobacz więcej komentarzy (18)