Już 30 ofiar śmiertelnych zapalenia opon mózgowych

Już 30 ofiar śmiertelnych zapalenia opon mózgowych

Fot. thelinke/iStockphoto

Skażony lek przeciwbólowy zabił już 30 osób. Grzybiczne zapalenie opon mózgowych, wciąż zbiera śmiertelne żniwo w USA - poinformowały amerykańskie władze sanitarne.

W ostatnich trzech dniach liczba zarażonych grzybiczym zapaleniem opon mózgowych wzrosła w USA z 356 do 419.

Źródłem choroby jest skażony sterydowy preparat przeciwbólowy podawany w formie zastrzyku w kręgosłup. Potencjalnie ponad 14 tysięcy osób w 23 stanach, którym podano skażony lek, może zachorować na zapalenie opon mózgowych.

Objawy tej groźnej choroby pojawiają się najczęściej od jednego do czterech tygodni od wstrzyknięcia skażonych sterydów. Władze ostrzegają, że w niektórych przypadkach pierwsze objawy mogą wystąpić dopiero po kilku miesiącach.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Rośnie liczba ofiar i zakażonych. To epidemia
Rozszerza się epidemia zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszych danych, zmarło już 15 osób, prawie 200 w 13 stanach jest zakażonych.
Groźna epidemia w USA. Trzy osoby zmarły
Zakażenia stwierdzono w dziewięciu stanach, najwięcej- w Tennessee, gdzie chorują 32 osoby.
12 ofiar groźnej choroby. Winne zastrzyki
W Stanach Zjednoczonych 12 osób zmarło na zapalenie opon mózgowych spowodowane skażeniem leku przeciwbólowego jednej z amerykańskich firm.
usa, epidemia, zapalenie opon mózgowych
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
kjhgfdsa
212.14.47.* 2012-11-06 10:06
penetracji i kontroli Kosmosu, systemy totalnej kontroli przekazów teleinformatycznych i inne gadżety wojenne. Tymczasem we wszystkich dziedzinach zapewniających bezpieczeństwo ludności cywilnej w USA mają kolosalne braki i niedoinwestowanie których wynikiem są te zgony na zapalenie opon mózgowych oraz tragiczny bilans skutków ataku huraganu Sandy oraz skrajnie skrajnie tragiczna sytuacja obywateli New Yarsey. To wszystko pokazuje że amerykański militaryzm skazuje własych obywateli na niebezpieczeństwo i nędzę życia w sytuacjach zagrożenia kataklizmami. Takie są skutki gdy żądzą wojskowi czyli Pentagon i CIA.
kola192
95.48.186.* 2012-11-06 08:46
korporacje farmaceutyczne już dawno przestały leczyć a zaczęły zarabiać pieniądze. Zaostrzyć procedury czy zapłacić niewielkie (jak na korporację) odszkodowanie. Kwestia bilansu ekonomicznego - nie moralności.