Kanada dostarczy WHO eksperymentalną szczepionkę przeciwko eboli

Kanada dostarczy WHO eksperymentalną szczepionkę przeciwko eboli

Fot. European Commission DG ECHO
Rząd Kanady od jutra rozpocznie dostarczanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 800 fiolek eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi eboli - poinformowała wczoraj kanadyjska agencja ds. zdrowia publicznego.

Ze względów bezpieczeństwa szczepionka zostanie dostarczona do Genewy w trzech turach, ponieważ preparat przez cały czas musi być przechowywany w bardzo niskich temperaturach - przekazały kanadyjskie władze.

WHO w toku konsultacji z najbardziej dotkniętymi epidemią krajami zdecyduje, w jaki sposób szczepionka zostanie wykorzystana i rozprowadzona - głosi komunikat.

Szczepionka przechodzi testy kliniczne na ludziach w amerykańskim ośrodku badawczym Walter Reed Army Institute of Research. Badanie prowadzone na zwierzętach dały obiecujące wyniki - podano.

W piątek WHO przekazała najnowszy bilans bezprecedensowej epidemii eboli, która wybuchła w marcu. Wynika z niego, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła do 4546 spośród 9191 znanych przypadków zachorowań w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

kanada, ebola, szczepionka na ebolę
PAP
Czytaj także
Polecane galerie