Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KLRwP: propozycje zmian w POZ sprzeczne z prawem UE

KLRwP: propozycje zmian w POZ sprzeczne z prawem UE

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce wzywa Ministra Zdrowia, aby przy reformowaniu podstawowej opieki zdrowotnej przestrzegał przepisów prawa obowiązujących w Unii Europejskiej. Zdaniem KLRwP włączenie pediatrów i internistów do sprawowania podstawowej opieki zdrowotnej jest niezgodnie z tym prawem.

Zdaniem Kolegium, ostatnie propozycje zmian  w tym obszarze są sprzeczne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych i zaburzają funkcjonowanie opieki podstawowej  dla pacjentów z Unii Europejskiej. Kolegium domaga się ich wycofania.

Kolegium Lekarzy Rodzinnych jest głęboko zaniepokojone forsowaniem przez resort zdrowia, wbrew interesom pacjentów, rozwiązań prawnych mających na celu włączenie do sprawowania podstawowej opieki zdrowotnej lekarzy internistów oraz  lekarzy pediatrów.

Zapis, mówiący o ich włączeniu do opieki podstawowej, znalazł się w projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zaprezentowanym ostatnio przez resort zdrowia.

 

czytaj więcej

rynekzdrowia.pl
Czytaj także
Polecane galerie