Medycyna estetyczna w oczach Polaków

Medycyna estetyczna w oczach Polaków

Fot. Deklofenak/iStockphoto

Polacy coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, gdzie poprawiają wszelkie niedoskonałości swojej urody. Kobiety najchętniej decydują się na zabieg powiększania piersi, mężczyźni z kolei – na modelowanie brzucha.

Wśród wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej powiększanie piersi to absolutny numer jeden – donosi firma AGklinik. Kobiety decydują się również na ich ujędrnianie oraz korygowanie kształtu.

Najbardziej znaną metodą poprawiania wyglądu piersi są implanty, jednak nie każda kobieta ma ochotę na silikonowe protezy. Alternatywą dla nich są: lipofiling, czyli wszczepianie do piersi własnej tkanki tłuszczowej, bądź tak zwany Macrolane, polegający na iniekcji w piersi żelu kwasu hialuronowego. Oba te zabiegi są mniej inwazyjne niż klasyczna chirurgia piersi i wymagają krótszej rekonwalescencji.

Polki ponadto sięgają po liposukcję – zarówno tą tradycyjną, jak i laserową, plastykę brzucha oraz Acculift, czyli bezkrwawą metodę modelowania laserowego.

Mężczyźni też zachodzą do gabinetu medycyny estetycznej

Dalsze miejsca na liście najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zajmują zabiegi związane z utrzymaniem pięknej twarzy. Polki chętnie sięgają po mikrolipofiling, czyli mikroprzeszczepy tłuszczu, wypełniające zmarszczki i modelujące twarz w taki sposób, że staje się ona młodsza, bardziej napięta i naturalna.

Popularne są też inne metody modelowania twarzy: poprawianie kształtu ust, usuwanie worków pod oczami, pozbywanie się zwiotczałej skóry powiek i drugiego podbródka. Dużym zainteresowaniem cieszą się również laserowe liftingi, które ujędrniają skórę, usuwają zmarszczki i pomagają w usuwaniu blizn oraz przebarwień.

Mężczyźni szczególnie chętnie zajmują się swoimi brzuchami, dlatego najczęściej decydują się na liposukcję właśnie tej partii ciała. Na drugim miejscu znajduje się szczególny rodzaj zabiegu, zarezerwowany wyłącznie dla panów, a wiążący się z ginekomastią, czyli nadmiernym rozrostem piersi.

Na trzecim i czwartym miejscu wśród zabiegów poprawiania urody za pomocą metod z zakresu medycyny estetycznej znajdują się zabiegi z zakresu modelowania twarzy - laserowe liftingi i plastyka powiek. Na piątym miejscu znajduje się korekcja uszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Poziom lęku zależny od strategii regulacji emocji
W wyniku takiego podejścia człowiek jest zdolny do zmiany sposobu myślenia o wydarzeniu i przekierowania swoich emocji na inny tor.
Dziecko ofiarą przemocy przez... poczucie humoru
Negatywne zastosowanie humoru jest w większym stopniu zjawiskiem wyuczonym i podatnym na wpływ środowiska społecznego, niż uwarunkowanym genetycznie.
Kobiety narzekające na swoją wagę są mniej lubiane
Choć narzekanie na swoją figurę bywa postrzegane jako sposób na wzmocnienie więzi społecznych, kobiety, które często źle mówią o sobie są mniej lubiane przez otoczenie - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z amerykańskiego University of Notre Dame, o których informuje serwis EurekAlert.
psychologia, zabieg, wygląd, medycyna estetyczna
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie