"Mężczyźni to więksi idioci niż kobiety"

"Mężczyźni to więksi idioci niż kobiety"

Fot. Fotolia

Naukowcy potwierdzają coś, co wielu z nas mogło podejrzewać: mężczyźni to więksi idioci niż kobiety. Wyniki żartobliwych badań publikuje całkiem poważne pismo medyczne The BMJ.

Eksperci analizowali Nagrody Darwina, czyli przypadki, w których ludzie zginęli - jak się powszechnie uważa - przez własną głupotę.

Badanie 318 takich zgonów wykazało, że 88,7 procent tej grupy stanowią mężczyźni.

Nagrodę Darwina zdobył na przykład niedoszły terrorysta, który wysłał bombę ukrytą w liście, ale nakleił zbyt tani znaczek i gdy list wrócił do niego, autor otworzył go.

W RPA rabuś napadł na kobietę i uciekając przeskoczył przez płot. Nie wiedział, że po drugiej stronie są tygrysy - bo było to ZOO - i padł ofiarą drapieżników.

Wszyscy autorzy badań na temat idiotycznie ryzykownych zachowań są płci męskiej. Jest wśród nich brytyjski nastolatek i jego ojciec. Mówią, że ich analiza ma być przestrogą przed ryzykownymi zachowaniami, które zwykle towarzyszą imprezom bożonarodzeniowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Naukowcy sprawdzili "teorię mężczyzn idiotów"
Znacznie więcej mężczyzn niż kobiet decyduje się na nieprzemyślane, zagrażające zdrowiu i życiu zachowania.
To dlatego kobiety mają lepszy węch
Badacze przeanalizowali strukturę mózgu na przykładzie 7 mężczyzn i 11 kobiet zmarłych w wieku 55 lat.
badanie, kobieta, mężczyzna, nagrody darwina
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
beatka375
89.174.81.* 2014-12-16 00:05
glupota kobiet jest nieskonczona, więc teza artykulu jest bzdura!

glupi facet to syn glupiej kobiety, ktora najpierw atawistycznie walczac o wladze pozbawila syna ojca a potem wpoila dziecku jajnikowe idealy.
Głupota jest kobietą, podobnie jak agresja i wojna.
WilkuWDZjeszczejednebuchjeszczejedenskręt
92.55.217.* 2014-12-15 19:12
Wśród mężczyzn śa duże wachania inteligencji. Inteligentnych osób jest więcej wśród mężczyzn niż wśród kobiet, ale idiotów też jest więcej między facetami:) Kobiety są z bardziej "średnie" ;)
gegesges
83.8.101.* 2014-12-15 14:05
Widać, że Wirtualna Polska przejęła portal Money, i pudelkowaty poziom tego portalu dąży do 0. Czas poszukać alternatywy.