NFZ zapłacił szpitalom 26 mln zł za nadwykonania

NFZ zapłacił szpitalom 26 mln zł za nadwykonania

Fot. Reporter Poland

26 mln zł zapłacił podlaski oddział NFZ szpitalom w regionie za nadwykonania w 2012 roku. To 75 proc. wartości świadczeń przedstawionych do rozliczenia poza obowiązującymi umowami - poinformował dziś rzecznik NFZ w Białymstoku Adam Dębski.

Dodał, że zaproponowane przez Fundusz aneksy do umów podpisały wszystkie szpitale. Najwięcej pieniędzy dostały białostockie szpitale kliniczne.

Wysokość zapłaty za nadwykonania na poszczególnych oddziałach była zróżnicowana. Pełną kwotę podlaski oddział NFZ zapłacił za świadczenia nielimitowane (m.in. niektóre procedury kardiologiczne, neonatologiczne i neurologiczne), świadczenia z zakresu intensywnej terapii, a także za koszt substancji czynnych m.in. w chemioterapii.

- Wysoko zostały opłacone również świadczenia onkologiczne, chirurgiczne i kardiochirurgiczne - dodał Dębski. W mniejszej części opłacone zostały nadwykonania na oddziałach zachowawczych. Na przykład w zakresie pediatrii czy chorób wewnętrznych była to połowa wartości świadczeń poza kontraktami.

Łącznie za leczenie szpitalne w 2012 roku NFZ zapłacił w Podlaskiem 935 mln zł.

Przed rokiem Fundusz zapłacił podlaskim szpitalom za połowę świadczeń wykonanych poza kontraktami i była to kwota ok. 24,6 mln zł.

kontrakt, nfz, szpital, leczenie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie