Nie szczepili dzieci. Teraz zmagają się z epidemią

Nie szczepili dzieci. Teraz zmagają się z epidemią

Fot. lovleah/iStockphoto

W Walii panuje epidemia odry, na którą zapadło już ponad 600 dzieci. Codziennie lekarze rejestrują od 15 do 30 nowych przypadków i rodzice w popłochu szczepią dzieci, czego wcześniej nie robili z powodu fałszywej pogłoski o wysokiej szkodliwości szczepionki na odrę, świnkę i różyczkę.

Strach przed szczepieniami wywołały sfałszowane badania nad ubocznymi skutkami szczepionki. Opublikował je w 1998 roku prestiżowy brytyjski periodyk medyczny "Lancet". Autor badań, Andrew Wakefield wiązał szczepienia z autyzmem. Jego artykuł zyskał wielki rozgłos w brytyjskich mediach i dopiero po nowych badaniach, dochodzeniach i procesie o zniesławienie okazało się, że manipulował danymi.

Wakefield, który liczył na udział w zyskach z procesów przeciwko producentom szczepionki, został dopiero niedawno pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Ale przez te lata wiele dzieci w różnych częściach kraju pozostało niezaszczepionych na trzy wysoko zakaźne choroby, powodujące poważne komplikacje i mogące prowadzić do śmierci. Można powiedzieć, że przyczyną epidemii w okolicach Swansea w południowej Walii stało się szczególnie przekonywujące dziennikarstwo lokalnej gazety "South Wales Evening Post". Obecnie w Swansea prowadzi się pilną akcję szczepień sześciu tysięcy dzieci zagrożonych przez epidemię odry.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapomniana epidemia. Cierpi 10 proc. Polaków
Najbardziej niepokojące jest to, że zdecydowana większość osób leczy się sama, sięgając po leki dostępne bez recepty. Skuteczność takiego leczenia jest niewielka.
To epidemia wirusa groźniejszego od SARS?
Dotychczas na całym świcie zarejestrowano 11 przypadków zakażeń wywołanych przez nowe koronawirusy.
150 tys, chorych w tydzień. 19 zgonów
W pierwszym tygodniu lutego zarejestrowano ponad 150 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
Właścicielka poradni zdrowia podawała nieprawdziwe informacje do NFZ
W ofercie podawano, że w poradni jest winda, co było ważne przy zawieraniu umowy.
epidemia, lekarze, szczepienia
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-04-10 16:58 portfel Tysiącznik na forum
te 2 choroby kazdy musi przejsc, i nic mu nie robia, czym wczesniej tym lepije, ja przeszedlem i nic mi nie jest :) no ale na zachpodzie to dmuchaja i chuchaja na dzieci itp...., ja jadlem surowe warzywa i owoce z ziemi tylko o trawe wycieralem , na basenie zawsze bez klapek, a ludzie klapki , qrwa srapki i grzybica stop, bu ha hah a myj sie wiecej, to zabija naturalna ochrone bakteryjna organizmu :))))) a propo wiecie dlaczego mydlo szczypie ?
bo do zwiazkow chemicznych jest dodawany chlorek sodu-sol kuchenna, zeby mydlo bylo geste :))) hehehhhe inaczej to taka woda z chemikaliami, czym wiecej soli tym bardziej geste
szposzczegawczy
217.98.90.* 2013-04-10 15:19
Wygląda na to, że komuś naprawdę zależy na truciu polskich dzieci - w całym sejmie tylko jeden facet miał jaja żeby się temu przeciwstawić, to kilka tygodni później go zdjęli:

http://sisi.salon24.pl/431240,zdrada-sejmu-szczepienia-za-wszelka-cene
szposzczegawczy
217.98.90.* 2013-04-10 15:16
Link do informacji o oczyszczeniu współpracownika Dr Wakefielda z zarzutów nierzetelnego prowadzenia badań:

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-17288267

Sąd najwyższy we Włoszech najwyraźniej znalazł bezpośredni związek pomiędzy szczepieniem, a autyzmem:

http://stopnop.pl/aktualnosci1/131-wlochy-wygrane-odszkodowanie-za-autyzm-poszczepienny

Money.pl - portal który puści w Polskę każde kłamstwo za Money..
Zobacz więcej komentarzy (10)