Pakiet onkologiczny wypowiadany przez szpitale i przychodnie

Pakiet onkologiczny wypowiadany przez szpitale i przychodnie

Fot. Bartosz Krupa/East News
Pierwsze placówki służby zdrowia rezygnują z pakietu, gdyż nie są w stanie badać pacjentów tak szybko, jak chce minister zdrowia - czytamy w Metrze.

Pomorskie Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, do której należy 190 zakładów opieki zdrowotnej w województwie, przygotowało już dla swoich członków wzór wypowiedzenia pakietu onkologicznego, a dokładnie specjalistycznych badań diagnostycznych. Do podobnej akcji przygotowują się poradnie ze Śląska.

Zdaniem cytowanych przez gazetę lekarzy, części badań nie da się przeprowadzić w narzuconych terminach, za co grożą cięcia w płatnościach z Funduszu. Ponadto koszty pakietu są niedoszacowane. Już wcześniej poradnie miały nadwykonania, teraz ryzykują, że będą jeszcze bardziej pod kreską. Brakuje też standardów medycznych.

Ministerstwo Zdrowia milczy - czeka z oceną pakietu do początku marca. Chce przyjrzeć się reformie przez 9 tygodni, by sprawdzić, jak działa szybka ścieżka i dopiero wtedy zdecyduje, czy i co zmienić.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Basiasr
188.137.98.* 2015-02-03 12:14
Lekarzą zależy tylko na pieniadzach, a ja jestem za tym pakietem onkologicznym, dzięki nowym przepisom moj członek rodziny czekał na przyjecie na onkologię 2 dni robocze. Lekarze niech się wezną za leczenie a nie kaluowanie zysków i strat.
2015-02-03 11:15 Tysiącznik na forum
proszę o podanie choćby jednego POmysłu tej ekipy, który w ciągu ostatnich 7-miu lat się udał
cysorz
194.181.137.* 2015-02-03 10:27
Czy minister Arłukowicz z rrządu Kopacz wyobrażał sobie badanie onkologiczne sprawnie i szybko jak POdczas obozowej selekcji. A tu lekarze zrobili mu psikusa i chcą leczyć dokładnie.