Polacy chcą się leczyć w Czechach

Polacy chcą się leczyć w Czechach

Jak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby projektu "Zdrowie bez Granic" Polacy zainteresowani są opieką zdrowotną w Czechach.

Celem zakończonego w sobotę (22 lutego) projektu jest zburzenie bariery informacyjnej w służbie zdrowia oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji dla wszystkich mieszkańców Euroregionu Śląska Cieszyńskiego. W tym celu powstała internetowa, dwujęzyczna baza medyczna, w której pacjenci z obu stron Olzy mogą w szybki i łatwy sposób znaleźć niezbędne dla siebie informacje dotyczące praktyki lekarskiej, ubezpieczeń, jakie wymagane są w obu krajach, czy miejsc gdzie udać się w razie nieszczęśliwego wypadku.

Baza liczy ok. 600 placówek z całego Euroregionu. Zdecydowanie więcej specjalistów znajduje się w Czechach, natomiast w Polsce istnieje więcej ośrodków zdrowia. W przyszłości portal ma zostać powiększony o dodatkową bazę ośrodków z Bielska-Białej i Ostrawy.

W ramach projektu zostały przeprowadzone badania marketingowe. Wynika z nich, że ok. 65 proc. ankietowanych Polaków jest niezadowolonych z funkcjonowania ochrony zdrowia, inaczej ma się sytuacja w Czechach. Tam tylko ok. 35 proc. pacjentów jest niezadowolonych z systemu leczenia.

Wyniki te przekładają się na liczbę odwiedzin portalu internetowego. Działającą od ponad tygodnia stronę odwiedziło ok. 73 proc. ankietowanych Polaków

 

czytaj więcej

rynekzdrowia.pl
Czytaj także
Polecane galerie