Pomorskie: powstaje model zintegrowanej opieki zdrowotnej

Pomorskie: powstaje model zintegrowanej opieki zdrowotnej

Wraz z rosnącą populacją osób starszych przed systemem opieki zdrowotnej i społecznej pojawia się konieczność szukania nowych rozwiązań, które zapewnią możliwie najlepszy standard życia dla tej populacji. Dlatego na Pomorzu pracują nad modelem zintegrowanej opieki zdrowotnej.

To skoordynowany sposób dostarczania świadczeń zdrowotnych i społecznych przez podmiot bądź sieć podmiotów połączonych strukturalnie i informacyjnie. Taki system z powodzeniem jest realizowany w wielu krajach i właśnie sprawdzone doświadczenia innych państw mają być wzorcem dla pomorskiej inicjatywy.


Przypomnijmy, że pod porozumieniem, ustanawiającym pierwsze w Polsce Partnerstwo na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej podpisali się na początku kwietnia br.: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Małgorzata Paszkowicz, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusz Moryś oraz przewodniczący Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych Piotr Popowski.


- Powstające na Pomorzu jako inicjatywa uniwersytetu Centrum Badawczo-Wdrożeniowe Programów Zintegrowanej Opieki

 

czytaj więcej

rynekzdrowia.pl
Czytaj także
Polecane galerie