Ptasia grypa na Tajwanie. Pierwszy chory na nową odmianę

Ptasia grypa na Tajwanie. Pierwszy chory na nową odmianę

Fot. lovleah/iStockphoto

53-letni tajwański biznesmen zaraził się wirusem H7N9 ptasiej grypy podczas pobytu w Chinach - poinformowało dzisiaj ministerstwo zdrowia w Tajpej. Chorobę stwierdzono po powrocie Tajwańczyka do kraju.

Mężczyzna został hospitalizowany w trzy dni po powrocie 9 kwietnia z Suzhou, na wschodzie Chin - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Tajwanu, Cziu Wen-ta. Dodał, że stan pacjenta jest poważny.

Według komunikatu tajwańskiego centrum kontroli chorób zakaźnych, na który powołuje się AFP, chory mężczyzna nie stykał się z drobiem czy ptakami podczas pobytu w Chinach, nie konsumował też niedogotowanego mięsa drobiowego. W związku z tym przypadkiem władze tajwańskie poddały obserwacji 139 osób, które miały kontakt z chorym.

Według najnowszych danych 22 osoby zmarły w Chinach z powodu ptasiej grypy wywołanej wirusem H7N9, a liczba zarażonych tym wirusem wzrosła do 109. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że nowa odmiana ptasiej grypy jest jedną z najgroźniejszych i przenosi się łatwiej na ludzi niż ta, która od 2003 roku zabiła kilkaset osób na całym świecie.

Czytaj więcej o ptasiej grypie w Money.pl
W Chinach rośnie strach przed wirusem
Do tej pory zmutowanym wirusem ptasiej grypy zaraziło się w Chinach 60 osób, 13 zmarło.
Wirus ptasiej grypy znów atakuje. Gdzie?
Gorączka i inne symptomy wskazujące na ptasią grypę wystąpiły u czterolatka 23 marca, w dniu, gdy jego rodzina zabiła kupionego na targu kurczaka.
Ptasia grypa znów zabija. Wirus atakuje w...
Chińskie władze ujawniły, że w marcu dwie osoby zmarły w wyniku zakażenia nową odmianą wirusa ptasiej grypy.
Rośnie liczba ofiar i zarażonych ptasią grypą
Już 22 osoby zmarły w Chinach z powodu zarażenia wirusem ptasiej grypy H7N9 - poinformowała rządowa agencja zdrowia we wschodniej prowincji Zhejiang.
wirus, ptasia grypa
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
hgghfghf
77.88.136.* 2013-04-24 16:53
ludzie nie chcą sięszczepić bo szczepionki to morderstwo więc wywołuje się wirusy. Na wszystkie A H patenty mają mordercy amerykanie. To chyba o czymśświadczy