Rośnie liczba zachorowań na grypę. Jak ją leczyć?

Rośnie liczba zachorowań na grypę. Jak ją leczyć?

Fot. phil.cdc.gov/public domain

Nie tylko antybiotyki, ale czosnek, soki owocowe i cytrusy pomagają zwalczyć przeziębienie i grypę. Według danych Państwowego Zakładu Higieny w ostatnim czasie do lekarzy zgłosiło się około 90 tysięcy osób z objawami grypy. To dwa razy więcej, niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

Każdy stara się walczyć i zapobiegać chorobie na swój sposób. - Sanepid i lekarze zalecają szczepienia oraz pozostanie w domach, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy choroby - tłumaczy zastępca dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Stefan Bednarz.

Jego zdaniem należy się szczepić oraz odpowiednio dostosować się do zmian pogodowych. - Widziałem osoby, które w koszulkach z krótkim rękawem jeżdżą na rowerach, bo jest 10 stopni Celsjusza, a ta temperatura jest inaczej odczuwalna w maju, niż grudniu, czy styczniu i stąd później łatwość zapadania na choroby wirusowe - podkreśla Bednarz.

Tylko w ostatnim tygodniu grudnia w Małopolsce odnotowano ponad 1600 przypadków grypy. W tym 4 przypadki wirusa typu AH1N1. Jedna osoba, u której stwierdzono wirusa typu AH1N1 przebywająca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarła.

Czytaj więcej w Money.pl
Wycofują szczepionki przeciw grypie. Groźne?
Jak wyjaśnił ich producent firma Crucell, szczegółowe badania przyniosły nieoczekiwane rezultaty.
Strasznie duża liczba chorych na grypę
Fala zachorowań dotyczy całego kraju, ale dane dotyczące sytuacji pod tym względem w poszczególnych województwach zmieniają się w każdym tygodniu.
Drinki nie pomagają na przeziębienie i grypę
Napoje zawierające alkohol mogą łagodzić objawy przeziębienia i grypy, ale nie mają żadnego wpływu na przebieg tych zakażeń - twierdzi brytyjski specjalista.
lekarze, choroba, grypa, zalecenia
IAR
Czytaj także
Polecane galerie