Sporo wyzwań przed nowym szefem Funduszu

Sporo wyzwań przed nowym szefem Funduszu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że kandydatura Tadeusza Jędrzejczyka na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia została pozytywnie zaopiniowana przez Radę NFZ.

- Żeby Tadeusz Jędrzejczyk został prezesem NFZ, jego nominację musi podpisać jeszcze premier - mówił nam przed zamknięciem tego wydania Krzysztof Bąk, rzecznik resortu zdrowia.

Zmiany, zmiany...

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann powiedział 29 maja dziennikarzom, że Tadeusz Jędrzejczyk to kompetentna osoba na stanowisko prezesa NFZ. Dodał, że jest on dyrektorem oddziału NFZ i "osobą znającą system i Fundusz".

Neumann podkreślił, że przed nowym prezesem NFZ stoją duże wyzwania, ponieważ od 2015 r. mają wejść w życie rozwiązania z pakietu kolejkowego oraz onkologicznego przygotowane przez resort zdrowia.

- Chodzi także o zmiany w funkcjonowaniu NFZ, więc to będzie prezes, który od 1 stycznia 2015 r. będzie musiał te zmiany przeprowadzić we współpracy z ministerstwem - wyjaśnił i zaznaczył, że według tych nowych przepisów współpraca MZ i NFZ będzie znacznie lepiej opisana w prawie.

- Narodowy Fundusz Zdrowia to nie będzie już instytucja niezależna, niepodległa, poza kontrolą ministra zdrowia, kreująca własną politykę

 

czytaj więcej

rynekzdrowia.pl
Czytaj także
Polecane galerie