Syrop na kaszel mógł zabić 33 osoby

Syrop na kaszel mógł zabić 33 osoby

Fot. PAP/EPA

Władze pakistańskie sprawdzają doniesienia, że syrop na kaszel spowodował w ciągu trzech dni śmierć 33 osób - podał wczoraj przedstawiciel rządu. Byłby to już drugi w ostatnich miesiącach przypadek, gdy lekarstwo jest prawdopodobną przyczyną licznych zgonów.

Do zgonów po zażyciu syropu doszło w mieście Gudźranwala i w pobliskich wioskach we wschodnim Pakistanie - powiedział przedstawiciel lokalnych władz Abdul Jabbar Shaheen. Według niego do miejskiego szpitala trafiły 54 osoby, które piły syrop.

Istnieje podejrzenie, że ofiary piły lekarstwo, żeby się odurzyć. Badania wykazały, że w żołądkach ofiar wykryto dekstrometorfan (pochodna morfiny o ośrodkowym działaniu przeciwkaszlowym), który w dużych dawkach może wywołać reakcje psychotyczne - powiedział urzędnik. Śledczy próbują ustalić, czy ofiary wypiły za dużo syropu, czy problem leży w samym lekarstwie.

23 osoby zmarły w pobliskim mieście Lahaur w listopadzie po wypiciu syropu od kaszlu. Pisano wówczas, że ofiary śmiertelne tego specyfiku spożywały go w dużych ilościach, by się oszołomić.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniszczył Koran. Tłum go dopadł i spalił
200 osób wtargnęło do budynku, wyciągnęło na zewnątrz podejrzanego, pobiło go na śmierć i podpaliło. Din podkreślił, że policja starała się powstrzymać rozgniewany tłum.
Krwawe walki w Pakistanie. Zginęli żołnierze
Co najmniej 7 pakistańskich żołnierzy i 18 talibów zginęło w piątek w walkach o posterunek wojskowy w północno-zachodnim Pakistanie.
pakistan, śmierć, zgon, kaszel, syrop
PAP
Czytaj także
Polecane galerie