Tabletki antykoncepcyjne na pilota hitem przyszłości

Tabletki antykoncepcyjne na pilota hitem przyszłości

Fot. katielittle25/iStockphoto
Amerykańscy naukowcy wynaleźli zdalnie sterowaną pigułkę antykoncepcyjną. Za kilka lat ma być dostępna na rynku.

Ta tabletka to raczej komputerowy, kwadratowy czip o wymiarach dwa na dwa centymetry. Wszczepia się go pod skórę kobiety. Urządzenie uwalnia w małych dawkach hormon o nazwie lewonorgestrel, który zapobiega ciąży. Taki czip może działać przez 16 lat, ale można go wyłączyć specjalnym, bezprzewodowym pilotem. Wtedy kobieta może zajść w ciążę.

Projekt badawczy wspierał były szef Microsoftu i filantrop Bill Gates. Wynalazcy piszą w biuletynie uniwersytetu MIT, że urządzenie może być powszechnie dostępne za cztery lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Media społecznościowe zagrażają małżeństwom
Te pary, które nie używają mediów społecznościowych, są o 11,4 procent szczęśliwsze w swoich związkach.
800 wirusów w przewodzie pokarmowym ludzi
Do tej pory znanych było ponad dwieście gatunków bakterii układu pokarmowego.
antykoncepcja, tabletki antykoncepcyjne
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
mała186
93.105.236.* 2014-08-07 22:18
Jak dla mnie chipy antykoncepcyjne to już przesada. Ja mam zaczipowanego psiaka i chyba raczej siebie nie zaczipowałabym. Zdecydowanie wolę pigułki i osłonowo harmonellę. Bezpiecznie, wygodnie, skutecznie. A ciekawa jestem strasznie jakie przy zaczipowaniu będą skutki uboczne. Aż strach myśleć
trzebienie baranów to filantropia teraz
77.255.215.* 2014-07-08 10:13
To złośliwe sąsiadki ciach ją swoim uniwersalnym. Z okna. Tymczasem widziałem ostatnio na Półwyspie Skandynawskim wszystkie ładniejsze dziewczyny w ciąży i wózek jeszcze pchały przed sobą.Radosne były.
debilinator
83.26.232.* 2014-07-08 10:09
Debilny pomysł bo będzie można sterować wielkością populacji kraju i np rządzący mogą wprowadzić debilne przepisy by każda dziewczynka w wieku 10 lat miała taki chip i wyłączony zostanie w wieku 26 lat, gdy teoretycznie będzie dojrzała do bycia matką, nie mówiąc już o powikłaniach jakie może spowodować, gdy np zostanie wyłączony i po zajściu w ciąże nagle się sam od siebie aktywuje co doprowadzi do śmierci chcianego dziecka. Anty koncepcja tak, ale niepodatna na wpływy elektroniczne lecz silnej woli i rozumu kochających się ludzi.