Tam mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie

Tam mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie

Fot. PAP/EPA

Najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Ameryce Łacińskiej - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa. Jak się okazuje, największy ich odsetek stanowią mieszkańcy Paragwaju.

Na zdjęciu mieszkanka Pargwaju.

Po raz trzeci z rzędu Paragwaj zajął pierwsze miejsce w rankingu najszczęśliwszych państw. 87 proc. obywateli tego kraju ma dobre samopoczucie.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również mieszkańcy Panamy, Gwatemali, Nikaragui, Ekwadoru, Kostaryki, Kolumbii, Hondurasu i Wenezueli.

Dyrektor instytutu badawczego Jon Clifton nie jest zaskoczony takim wynikiem, bo - jak przyznaje - Ameryka Łacińska jest znana z pozytywnych nastrojów i kulturze, która skupia się na dobrych stronach życia.

Średnio siedmiu na dziesięciu mieszkańców planety jest szczęśliwych, szanowanych i ma powody do radości. Na przeciwległym biegunie krajów są: Czad, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Serbia i Nepal. Najbardziej nieszczęśliwi okazują się być mieszkańcy Syrii. Polska zajęła 62. miejsce w rankingu (70 proc. osób uważa się za szczęśliwych).

Najstarszy instytut badania opinii społecznej na świecie badał pozytywne emocje wśród ok. tysiąca mieszkańców 138 krajów, którzy ukończyli 15 lat. Uczestnicy badania byli pytani czy poprzedniego dnia doświadczyli pozytywnych emocji. Jak pokazują wyniki, pieniądze nie zawsze idą w parze ze szczęściem.

badania, paragwaj, szczęście
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie