To nie wirus ebola! Dobre wiadomości z Hiszpanii [WIDEO]

To nie wirus ebola! Dobre wiadomości z Hiszpanii

Fot. Army Medicine

Zarażenie wykluczono u jednej z czterech osób, pozostających pod obserwacją - powiedziało Reutersowi źródło w hiszpańskim resorcie zdrowia. W przeddzień w Hiszpanii potwierdzono pierwszy w Europie przypadek tej choroby.

Osobą, u której wykluczono ebolę, jest pracownica służby zdrowia. Z biegunką, lecz bez gorączki została hospitalizowana wraz z trzema innymi osobami, które wzięto na obserwację, gdy wyszło na jaw, że ebolą w szpitalu w Madrycie zaraziła się pielęgniarka. Opiekowała się ona cierpiącym na gorączkę krwotoczną hiszpańskim duchownym Manuelem Garcia Viejo, który ze Sierra Leone został przewieziony na leczenie do Madrytu. Mężczyzna zmarł 26 września.

Pielęgniarka zgłosiła się do szpitala po raz pierwszy już 30 września, ale jej objawów nie uznano wówczas za wystarczające do postawienia diagnozy i kobieta nie została hospitalizowana. Następnie po niecałym tygodniu wstępne testy wykazały u niej chorobę, o czym oficjalnie powiadomiło w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

Agencja Reutera nie pisze, czy osoba, u której wykluczono ebolę, miała kontakt z zarażoną pielęgniarką, której choroba jest pierwszym poza Afryką Zachodnią przypadkiem zarażenia ebolą.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie