W Chinach sprzedają kobiece mleko

W Chinach sprzedają kobiece mleko

Fot. NiDerLander/iStock

Bogaci Chińczycy oszaleli na punkcie kobiecego mleka. Wierzą, że ma ono cudowne właściwości, pomaga w leczeniu ran, jest balsamem dla operowanych i uszkodzonych organów.

Wiarę w te możliwości kobiecego mleka podbudowała profesor szanghajskiego Uniwersytetu Medycznego Li Haifeng, która na łamach jednego z fachowych pism zawarła opinię, że to mleko wspomaga pracę ludzkich organów, pozwala też na przedłużenie życia.

Dlatego bogaci Chińczycy zatrudniają ubogie kobiety z wiejskich rejonów i płacą im za dostarczany pokarm. W mieście Shenzhen przy granicy z Hongkongiem powstają agencje rekrutujące kobiety, które mają dostarczać klientom mleko, bo ci wierzą w jego cudowne właściwości.

Na nic zdają się ostrzeżenia lekarzy, że spożywanie kobiecego mleka przez osoby dorosłe może wywołać zatrucia pokarmowe. Jak opisują dziennikarze gazety Southern Metropolis Daily bogate pary z Hongkongu i przeciążeni pracą urzędnicy nie żałują pieniędzy na zakup kobiecego mleka. - Mleko z kobiecej piersi to najlepszy eliksir, szczególnie polecałabym go osobom po skomplikowanej operacji - przekonuje profesor Li.

Dla ubogich kobiet możliwość zarobienia na tym procederze nawet do dwóch tysięcy dolarów miesięcznie jest nie lada okazją. Picie kobiecego mleka w Państwie Środka ma bardzo długą tradycje, przetrwała ona do XX wieku, kiedy panował jeszcze ostatni cesarz Pu Yi. Tych praktyk zakazał dopiero komunistyczny władca Mao Zedong. Kobiece mleko wróciło do łask ponownie w roku 2008 po aferze z zatrutym melaminą pokarmem dla dzieci, w wyniku której zmarło kilkoro niemowląt.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjskie dzieci niedouczone. Ser jest z...
Wśród przyczyn tego stanu rzeczy wskazuje się na fakt, że ponad 20 proc. uczniów szkół podstawowych nigdy nie widziało gospodarstwa rolnego.
1000 mg tej substancji zapewni dłuższe życie
Dostarczanie organizmowi większych dawek tej substancji wydłuża życie kobiet niezależnie od tego, w jakiej postaci pierwiastek ten jest przyjmowany: czy są to sztuczne preparaty, czy źródła naturalne.
Można przyspieszyć wyrastanie z alergii
Lekarze mówili o tym podczas 46. dorocznego spotkania Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.
chiny, dieta, mleko, medycyna
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Lysy 25
81.219.163.* 2013-07-07 13:21
Co kraj to obyczaj.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/