Wielka Brytania: Dwieście funtów za karmienie piersią?

Wielka Brytania: Dwieście funtów za karmienie piersią?

Fot. NiDerLander/iStock

Brytyjski rząd i służba zdrowia prowadzą pilotażowy program zachęt dla matek, aby karmiły noworodki piersią. Program skierowany jest do młodych matek z ubogich rodzin w zaniedbanych rejonach kraju. Matki dostają kupony do sklepów o wartości 200 funtów.

Program ruszył od dziś w dwóch regionach środkowej i północnej Anglii, w Sheffield i w Derby i obejmie 130 kobiet. Są to tereny, gdzie liczba matek karmiących piersią jest znacznie niższa niż średnia krajowa. Pokrywają się przy tym z obszarami ubóstwa tam, skąd jeszcze w latach 80. znikł przemysł, a pojawiło się chroniczne bezrobocie i uzależnienie od opieki socjalnej.

- Chcemy sprawdzić, jak będą postrzegane takie kupony: czy jako przekupstwo, przymus, czy też nagroda, lub zachęta - powiedziała BBC dr Clare Renton z Uniwersytetu w Sheffield.

Jeśli program okaże się skuteczny, zostanie w przyszłym roku wprowadzony na skalę całego kraju. Brytyjska służba zdrowia stosowała już w przeszłości zachęty finansowe, aby nakłonić ludzi do rzucenia palenia i odchudzania się.

Czytaj więcej w Money.pl

IAR
Czytaj także
Polecane galerie