Zakażenia w szpitalach. Jest na to prosty sposób

Zakażenia w szpitalach. Jest na to prosty sposób

Fot. beerkoff/iStockphoto

Klamki z miedzi sposobem na zmniejszenie liczby zakażeń szpitalnych. Antybiotyki, sterylizacja, procedury higieniczne już nie wystarczają bo zakażenia w placówkach medycznych wciąż są przyczyną zgonów oraz pochłaniają dużo pieniędzy.

Anna Osińska z Polskiego Centrum Edukacji mówi, że skuteczność niektórych materiałów w walce z drobnoustrojami jest udowodniona. Chodzi zwyczajnie o takie materiały jak miedź i jej stopy, które powodują, że szczepy bakterii, wirusów czy grzybów same na nich giną - podkreśla.

Dodaje, że jest to prosty sposób na zmniejszenie liczby zakażeń szpitalnych chociaż kosztowny. Według niej, wystarczyłoby, żeby były klamki, poręcze na łóżkach czy jakieś fragmenty, które mają takie stopy a liczba zakażeń szpitalnych byłaby mniejsza.
Wiele lat temu klamki z miedzi zastępowano klamkami z materiałów.

Czytaj więcej w Money.pl
Resort zdrowia zapomniał o chorych na raka?
Pacjenci z zaawansowanym rakiem prostaty, u których wyczerpały się standardowe metody terapii, ciągle nie mają dostępu do leku ostatniej szansy - alarmują lekarze i przedstawiciele pacjentów.
Czy można dobrze zarządzać szpitalem?
Praca w służbie zdrowia to poważne wyzwanie dla każdego menadżera, bo ten sektor w Polsce jest zupełnie nieprzewidywalny. Mimo to można generować zyski.
Wyłudzili od NFZ ponad sto tysięcy złotych
Ponad 170 zrzutów usłyszały osoby, które wyłudziły pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Właściciele ośrodka rehabilitacyjnego od 2005 do 2009 oku fałszowali dokumentację.
nfz, służba zdrowia, szpital, zakażenie
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
padlina w studni
178.36.245.* 2013-12-19 07:14
Podobnie jak odejście od autoklawów,które zaowocowało dramatycznym wzrostem zakażeń.Jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe, kiedy metody doprowadzania do upadku społeczeństw poprzez przeciążenie ich systemów opieki zdrowotnej były stosowane od zawsze.