Zaskakujące wyniki badań dotyczących raka

Zaskakujące wyniki badań dotyczących raka

Fot. colros/CC/Flickr

Otyłość jest jedną z głównych przyczyn raka. Tę teorię potwierdzają najnowsze badania naukowe dotyczące cholesterolu.

Już wcześniej było wiadomo, że otyłość sprzyja rakowi piersi, jelit czy macicy, bo tłuszcz przyspiesza nadmierną produkcję potencjalnie szkodliwych hormonów, na przykład estrogenu.

Teraz naukowcy stwierdzili, że cholesterol ma podobne działanie. Jednym z produktów jego rozpadu jest bowiem substancja o nazwie 27-hydroksycholesterol, która u myszy zwiększała nowotworowe guzy prawie o jedną trzecią.

Podobny efekt zaobserwowano w ludzkich tkankach badanych w laboratorium. Naukowcy sądzą, że być może pomocne okażą się leki obniżające poziom cholesterolu, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by wyciągać ostateczne wnioski. Na razie dobrym pomysłem wydaje się utrzymywanie właściwej masy ciała.

Wyniki badań naukowców z kilku amerykańskich uniwersytetów publikuje tygodnik Science.

badania, rak, otyłość, cholesterol
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
anna.po1
79.188.182.* 2014-07-09 13:01
W leczeniu raka próbowałam wszystkiego , metody konwencjonalnej oraz innych , bez skutku , byłam już u kresu swych sił . Nic nie pomagało ,dopiero mieszanka ziół, nasion, przypraw, po trzech miesiącach , systematycznego spożywania, zaczęła bardzo wolno działać , czuje i widzę stopniową poprawę zdrowia . Jednak natura jest ponad wszystko, przeczytaj - natanael.eu , pozdrawiam Anna
Tadeusz z Sakowa
95.49.52.* 2013-12-04 02:24
Nie zdziwi mnie nawet gdy niepijący, niepalący weganie będą chorowali na raka. Chyba, że Ci ekologiczni i wysportowani również - wtedy się zdziwię. Po rzetelne informacje dotyczące racjonalnego żywienia zapraszam na travnik - blog Wiedźmy Anny. Zabrała się do tego w bardzo prosty sposób.
taki sobie
46.205.2.* 2013-12-01 09:43
Całe życie byłem szczupły ( 176 wzrostu,78waga), nie paliłem,bardzo dobrze się odżywiałem,nie piłem( okazyjnie wino )a jednak zachorowałem(rak jelita grubego ).Chyba problemem jest żywność(mięso,słodycze).
Po operacji przeszedłem na diete,tzn.żadnych słodyczy mięsa,chleb razowy na zakwasie bez drożdży.Jestem 1,5 roku po operacji i naprawdę czuję się znakomicie.Oczywiście trudno było żyć bez mięsa i słodyczy,ale teraz już nie.
Zobacz więcej komentarzy (7)