Money.plTechnologie dla biznesuProgramyDjVu - przeglądarka i wtyczka 6.1.1 PL

powiększ

DjVu - przeglądarka i wtyczka 6.1.1 PL

Producent: LizardTech, Inc.
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows XP/2000/NT/ME/98
Data dodania: 2007-06-05
Ilość pobrań: 108608
Rozmiar: 6 872 kB
Nasza ocena: 51

DjVu - przeglądarka i wtyczka 6.1.1 PL

Przeglądarka DjVu wspiera prawie wszystkie rozszerzenia w ramach standardu włącznie z dokumentami zabezpieczonymi hasłem (secure DjVu). Dostarczana jest w postaci wtyczki (plugin) do wspieranych przeglądarek internetowych i jak samodzielnej przeglądarki "DjVu Viewer".

Wymagania: przeglądarka IE 5 lub nowsza, oparta o Mozilla 1.0 lub nowszą.

Djvu (wymawiane: deża wu) jest nowatorską, wysoce efektywną metodą kompresji obrazu. Metoda ta była rozwijana przez naukowców amerykańskiego koncernu AT&T do kompresji kolorowych, skanowanych dokumentów. Wkrótce okazało się, że świetnie nadaje się też do dokumentów generowanych elektronicznie i najprawdopodobniej niedługo zastąpi wysłużone technologie PostScript czy PDF w publikowaniu i wymianie dokumentów elektronicznych.
Djvu oparte jest na najbardziej zaawansowanej, wciąż rozwijanej, metodzie segmentacji obrazu. Polega to na rozdzieleniu nawet najbardziej skomplikowanych obrazów na odrębne warstwy i poddaniu ich odrębnej optymalizacji i kompresji. Metoda ta może wprowadzić przełom w sposobie postrzegania i wykorzystania dokumentów elektronicznych.

Dokumenty DjVu są najmniejsze, ze spotykanych w zastosowaniach przemysłowych, nawet do 1000 razy niż pliki TIFF. Są też zwyczajowo 5 do 100 razy mniejsze niż pliki JPEG czy PDF. Chociaż pliki PDF są obecnie powszechnie używane, były rozwijane głównie jako formaty stosowane do wydruków i jako takie nie są najlepsze do zastosowań archiwizacyjnych czy publikacji sieciowych. Dokumenty DjVu są mniejsze, szybciej przesyłane i otwierane, oraz daleko bardziej wiarygodne i niezawodne.

Pobierz plik DjVu - przeglądarka i wtyczka 6.1.1 PL

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca