Money.plTechnologie dla biznesuProgramyEqualMath 1.2.5.0 PL

powiększ

EqualMath 1.2.5.0 PL

Producent: X-Progs
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows Vista/XP/2000/NT/ME/98
Data dodania: 2008-07-08
Ilość pobrań: 3031
Rozmiar: 1 493 kB
Nasza ocena: 41

EqualMath 1.2.5.0 PL

EqualMath oferuje liczne narzędzia i funkcje przydatne do rozwiązywania zadań matematycznych. Kalkulator programu obejmuje podstawowe działania arytmetyczne, wyrażenia logarytmiczne, czy trygonometryczne. Dzięki kalkulatorowi wyznaczenie silni, mantysy, czy moduły liczby jest również wykonalne. W kwestii rozwiązywanie równań - aplikacja pomoże rozwiązać równania głównie te wielomianowe stopnia maksymalnie 3. (a więc i liniowe, kwadratowe w tym również). Dzięki EqualMath łatwo też jego użytkownik wyznaczy największy wspólny dzielnik (NWD), największy wspólną wielokrotność (NWW), jak i dzielniki dowolnie wpisanej liczby.
EqualMath umożliwia także umieszczaniu w zadaniach komentarzy. Mogą być one umieszczone na końcu listy operacji lub w dowolnym jej miejscu za pomocą ikonek na pasku narzędzi w prawej części okna. W panelu zadania są one umieszczane między operacjami w odpowiednich miejscach.
EqualMath posiada możliwość włączenia lub wyłączenia zaokrąglania oraz ustalenia jego dokładności. Należy jednak zwrócić uwagę na to, zaokrąglanie o bardzo małej dokładności może spowodować błędy w wynikach (np. prze zaokrąglaniu do 0,1 liczba 0,05 będzie odczytywana jako 0. Z kolei całkowite wyłączenie zaokrąglania lub ustalenie dużej dokładności (do 12+ miejsc po przecinku) może zagrozić minimalnymi błędami obliczeniowymi (rzędu 0,00000000000001).
Kolejną możliwością konfiguracji jest opcja włączenia lub wyłączenia wyświetlania w panelu zadania nazw i numerów operacji oraz komentarzy i linii przerwy.

Pobierz plik EqualMath 1.2.5.0 PL

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca