Money.plTechnologie dla biznesuProgramyFirefox

powiększ

Firefox

Producent: Mozilla Foundation
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows 7/Vista/XP/2000
Data dodania: 2013-02-12
Ilość pobrań: 5042
Rozmiar: 20,34 MB
Nasza ocena: 51

Firefox

Nowa wersja programu Firefox 18.0.1 to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce stworzona przez Korporację Mozilla. Na rynku pojawiła się w 2002 roku. Firefox jest oparty o silnik Gecko obsługujący najnowsze rekomendacje W3C.

Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix, w 2003 roku nazwę zmieniono na Firebird, a w 2004 roku na Firefox. Celem producentów było dostarczenie użytkownikom przeglądarki wydajnej, bezpiecznej oraz umożliwiającej rozbudowana personalizację i uniwersalny dostęp. Firefox 18.0.1 umożliwia migrację zakładek, historii i plików cookie m.in. z Google Chrome. Dodatkowo po włączeniu opcji Add-on Sync dodatki mogą być synchronizowane między komputerami. Firefox 18.0.1 pojawił się 8 stycznia 2013 roku. Oprócz najpotrzebniejszych funkcji, oferuje również wiele dodatkowych funkcjonalności. Firefox daje możliwość przeglądania stron w kartach i blokowanie wyskakujących okienek, a także sprawdzanie pisowni teksty, który jest wprowadzany przez użytkownika i wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego. Użytkownik może wzbogacić swoja przeglądarkę o jedno z szerokiej gamy rozszerzeń i dodatków z kategorii bezpieczeństwo, zdjęcia, narzędzia językowe czy prywatność. W najnowszej wersji przeglądarki zastosowano wydajny silnik JavaScript JägerMonkey.
Przeglądarka Firefox 18.0.1 jest również dostępna dla urządzeń mobilnych, dla systemu operacyjnego Android.

Najnowsza wersja przeglądarki pozwala na szybkie i łatwe przeglądanie stron internetowych. Dzięki takim funkcjonalnością jak synchronizacja, przeglądanie w kartach czy dodawanie zakładek surfowanie po sieci jest na wyciągnięcie ręki. Według rankingu Gemiusa Mozilla Firefox jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką w Polsce. Prawie 33 proc. użytkowników w naszym kraju do przeglądania Internetu używa właśnie Firefoxa.

Pobierz plik Firefox

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca