Money.plTechnologie dla biznesuProgramyGoogle Chrome

powiększ

Google Chrome

Producent: Google Inc
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Data dodania: 2013-02-12
Ilość pobrań: 4931
Rozmiar: 0,71 MB
Nasza ocena: 51

Google Chrome

Najnowsza wersja przeglądarki Chrome 24.0.1312.56 to, której producentem jest firma Google Inc. Chrome na tle innych przeglądarek wyróżnia szybkość działania oraz oszczędność miejsca, które zajmuje interfejs przeglądarki. Producent szczególną uwagę przywiązał do niskiego wykorzystania zasobów systemowych. Pierwsza wersja przeglądarki została wydana we wrześniu 2008 roku.

Obecnie działa na systemach operacyjnych takich jak Linux, Mac OS X, Microsoft Windows (XP SP2 lub nowszy) oraz Android (4.0 i nowsze). Według strony ranking.pl opcja do pobrani google chrome znajduje się na drugim miejscu w użyciu przeglądarek w Polsce – blisko 27 proc. użytkowników Internetu w Polsce korzysta z Google Chrome. Choć warto zwrócić uwagę, że popularność przeglądarki oferowanej przez Google systematycznie rośnie. Google Chrome powstała na bazie popularnego silnika WebKit, który jest również wykorzystywany w przeglądarce Apple Safari. Chrome 24.0.1312.56 oferuje użytkownikom przeglądanie stron internetowych w kilku kartach, blokowanie wyskakujących okienek czy przemieszczanie kart pomiędzy oknami przeglądarki. Przeglądarka posiada funkcjonalny pasek do tłumaczenia treści stron, który pojawia się tylko wtedy, gdy wyświetlana strona jest w innym języku niż język stosowany w interfejsie. W Chromie zadbano o wysoki poziom bezpieczeństwa. Przeglądarka posiada zintegrowanego menadżera plików. Istnieje możliwość zaimportowania ustawień z innych konkurencyjnych google przeglądarek. Google chrome pl posiada tryb pracy Incognito, który pozwala na pracę bez skryptów śledzących czy plików Cookiem. Google Chrome motywy są dostępne do pobrania, każdemu użytkownikowi, bez względu na to kto chcę je ściągnąć.

Użytkownik Google Chrome 24.0.1312.56 ma możliwość konfiguracji przeglądarki wedle indywidualnych potrzeb. Dzięki szerokiej gamie rozszerzeń każdy może wprowadzić dodatkowe funkcjonalności w przeglądarce m.in. obsługę kalendarza czy sprawdzanie poczty.

Pobierz plik Google Chrome

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca