Money.plTechnologie dla biznesuProgramySkype

powiększ

Skype

Producent: Skype Technologies
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows 7/Vista/XP
Data dodania: 2013-02-11
Ilość pobrań: 4790
Rozmiar: 22.06 MB
Nasza ocena: 51

Skype

Najnowsza wersja najpopularniejszego komunikatora głosowego Skype 6.1.32.129, dzięki której użytkownik może m.in. prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe oraz wideo, a także wykonywać połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe i wysyłać smsy i faksy. Komunikator jest oparty na technologii peer-to-peer. Rozmowy głosowe oraz wideo odbywają się dzięki kamerom internetowym, a w płatne rozmowy telefoniczne za pomocą technologii VoIP. Wszystkie rozmowy z użytkownikami sieci Skype 6.1.32.129 odbywają się bez ponoszenia żadnych kosztów.

Opłaty obowiązują w przypadku tradycyjnych połączeń z numerami stacjonarnymi czy komórkowymi, jednak są to korzystne stawki. Oprócz możliwości wykonywania połączeń użytkownicy Skype mogą dodatkowo skorzystać z funkcji SkypeIn umożliwiającej założenie wirtualnego numeru telefonicznego, na który mogą dzwonić posiadacze zwykłych telefonów! Opcja Skype zapewnia, każdemu użytkownikowi możliwość zainstalowania aktualnej wersji programu. W przypadku tego oprogramowania mamy do czynienia z wysoką jakością dźwięku oraz szyfrowaniem 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Najnowsza wersja programu nie instaluje bez naszej wiedzy żadnych komponentów szpiegujących typu spyware. Wśród dodatkowych usług programu Skype 6.1.32.129 można wymienić m.in. usługę pozwalającą na doładowanie konta wybranej przez nas osobie za pomocą płatności PayPal, funkcję przypominacza o urodzinach czy imieninach znajomych, udostępnienie ekranu czy wysyłanie kontaktów. Opcja pobierz Skype dostępna jest każdemu użytkownikowi.

Darmowy skype jest dostępny na komputery, telefony komórkowe, a także na urządzenia typu PlayStation Portable (PSP). Na rynku jest dostępna szeroka gama telefonów posiadających wbudowany moduł Skype.

Historia najpopularniejszego na świecie komunikatora sięga początków XX wieku. Program został zaprojektowany przez szwedzkich programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupę estońskich programistów z Tallinna. W Polsce Skype do pobrania pojawił się w 2005 roku. W czerwcu tego roku została zawarta umowa z portalem Onet, dzięki czemu usługi komunikatora zostały włączone do oferty portalu. W październiku 2005 roku Skype przejęła amerykańska firma Ebay, a w 2010 roku firma Microsoft.

Pobierz plik Skype

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca