Money.plTechnologie dla biznesuProgramyWinRAR

powiększ

WinRAR

Producent: Alexander Roshal
Licencja: testowa (Trial)
Platforma: Linux
Data dodania: 2013-02-12
Ilość pobrań: 4631
Rozmiar: 1,52 MB
Nasza ocena: 51

WinRAR

Najnowsza wersja programu WinRAR 4.20 to propozycja najpopularniejszego programu do kompresji plików. Program rar uznawany jest przez użytkowników za jedną z najlepszych aplikacji na świecie. Jego nazwa pochodzi od słów Windows Roshal ARchive. Działa na systemach operacyjnych: Windows, Linux, Mac OS X, FreeBSD. Obsługuje nie tylko format własny, czyli RAR, ale również szereg innych formatów takich jak ZIP, CAB, UUE, LZH, JAR, ARJ, TAR, GZIP, BZIP2, ISO, 7Z, compress, PK3, SCS, ACE itd. WinRAR jest rozbudowanym narzędziem do kompresji plików, ale posiada również szereg dodatkowych funkcji umożliwiających zarządzanie i organizację skompresowanymi plikami.

WinRAR 4.20 pozwala na wykonanie kopii zapasowej danych przy zmniejszeniu rozmiaru załączników. Tworzy również samo rozpakowujące się archiwa, które można następnie szyfrować i zabezpieczać hasłem oraz dzielić na oddzielne woluminy. Dodatkowo program tworzy archiwa wieloczęściowe oraz ma możliwość dodawania danych naprawczych. WinRAR obsługuje graficzne środowisko pracy oraz technologię przeciągnij i upuść (tzw. technologia drag and drop). Opcja pobierz winrar, jest najbardziej prostym sposobem zainstalowania oprogramowania. Winrar do pobrania, ściągnij winrar, który automatycznie wybiera najbardziej optymalną metodę kompresji danych, stąd idealnie nadaje się do kompresji plików multimedialnych. Pierwsze wydanie na rynku pojawiło się w 1993 roku.

Najnowsza wersja działa na systemach Windows 2000 i nowszych, nie ma możliwości stosowania jej na takich systemach jak Windows 98. Najnowsza wersja WinRAR 4.20 posiada szeroką gamę usprawnień m.in. przyspieszenie dekompresji plików RAR nawet o 30 proc., poprawa wydajności kompresji, aktualizacja obsługi UDF (możliwość rozpakowania większych plików). Dodatkowo producent dodał funkcję obsługi paska zadań Windows 7, dzięki czemu postęp przeprowadzanej operacji jest wyświetlany bezpośrednio na ikonie programu WinRAR.

Pobierz plik WinRAR

pobierz
Użytkownicy pobierający ten program przeglądali kategorie


współpraca