Białoruś zbroi się po zęby. Nowe rakiety TOR-M2

Białoruś zbroi się po zęby. Nowe rakiety TOR-M2

TOR M2 na stanie białoruskiej armii Fot. Yuriy Lapitskiy/CC BY-SA 2.0/Wikipedia
TOR M2 na stanie białoruskiej armii
Pierwsze ćwiczenia z użyciem baterii rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2 odbędą się na Białorusi w lutym - poinformował dowódca zachodniego zgrupowania wojsk lotniczych i obrony powietrznej Białorusi pułkownik Andrej Hurcewicz.

W sobotę na uzbrojenie 120. rakietowej brygady obrony powietrznej w Baranowiczach w obwodzie brzeskim, trafiła trzecia bateria tego typu.

Jak podkreślił płk Hurcewicz, białoruscy żołnierze już wypróbowali baterie Tor-M2 w gorących warunkach klimatycznych - na rosyjskim poligonie Aszułuk. Pod koniec lutego natomiast przeprowadzą ćwiczenia z ich użyciem podczas chłodów.

Płk Hurcewicz wyraził przekonanie, że uzbrojenie wojsk białoruskich w trzecią baterię Tor-M2 znacznie zwiększyło bojowy potencjał białoruskich sił obrony powietrznej. - Można powiedzieć, że to sprzęt wojskowej tarczy antyrakietowej. Jego zadaniem jest ochrona konkretnych obiektów - zaznaczył.

Bateria Tor-M2 składa się z czterech pojazdów kołowych, z których każdy wyposażony jest w osiem pocisków rakietowych, oraz radarowe systemy wykrywania i naprowadzania. Bateria jest w stanie strzelać jednocześnie do 16 celów lecących w dowolnym kierunku z prędkością do 700 m/s w odległości do 12 km i na wysokości do 10 km. Celem może być samolot, śmigłowiec, dron lub rakieta.

Białoruski dziennik państwowy SB. Biełaruś Siegodnia pisał, że Białoruś ma docelowo posiadać ponad 10 baterii Tor-M2.

Czytaj więcej w Money.pl

 

białoruś, armia, rakiety, uzbrojenie, obrona przeciwlotnicza
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ndasf
93.181.131.* 2014-01-04 18:44
Raptem 10 baterii a tytuł artykułu jak by ich kupili tysiąc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/