Kiedy będą następne obniżki cen gazu?

Kiedy będą następne obniżki cen gazu?

Mimo że od pierwszego września obowiązuje nowa, niższa cena gazu, to zasadnym jest pytanie kiedy kolejna obniżka cen surowca?

Przyglądnijmy się dotychczasowym spadkom cen. Spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, PGNiG Obrót Detaliczny, wprowadza od pierwszego września br. obniżkę ceny gazu ziemnego wysokometanowego o 6,5 proc. dla odbiorców detalicznych oraz małych i średnich firm. To już druga obniżka cen dla klientów PGNiG OD w tym roku. Z kolei dla klientów hurtowych cena paliwa gazowego spadła trzykrotnie: w styczniu, maju i sierpniu. Skumulowana obniżka cen gazu wysokometanowego wyniosła w 2015 r. ponad 8 proc. dla klientów detalicznych oraz 15,2 proc. dla klientów hurtowych, nie licząc programów rabatowych. Natomiast skumulowana obniżka cen gazu zaazotowanego wyniosła 1,9-3,3 proc. dla klientów detalicznych i 9,2 proc. dla klientów hurtowych.

Tymczasem na giełdach w ciągu roku cena 1000 m3 gazu potaniała o kilkadziesiąt procent. Dlaczego tak dużej obniżki nie widzimy na naszych rachunkach?

 

czytaj więcej

wnp.pl
Czytaj także
Polecane galerie