Microsoft kupił SwiftKey

Fot. Chip.pl

SwiftKey ogłosił, że należy teraz do rodziny produktów i usług zarządzanych przez Microsoft. Niesamowite możliwości tej klawiatury będą wykorzystane w aplikacjach giganta z Redmond.

SwiftKey to firma, która stworzyła rewolucyjną i szalenie wygodną klawiaturę dla telefonów z ekranem dotykowym. Osiem lat od powstania klawiatura jest gigantem, który obsługuje setki języków i rodzajów urządzeń. Jej mechanizmy przewidywania liter, słów i wyrażeń stały się rynkowym wyznacznikiem jakości. Także dla twórców innej znakomitej dotykowej klawiatury, jaką jest Word Flow od Microsoftu.

Jedną z jej największych zalet jest świetny system autokorekty. Użytkownicy wychwalają SwiftKey także za system podpowiedzi, który jest w stanie przewidzieć nie jedno, a dwa słowa, a same sugestie pojawiają się nie tylko na podstawie wpisanych pierwszych liter. Algorytm stara się dopasować podpowiedzi na podstawie naszego stylu pisania oraz napisanych wcześniej zdań i wyrazów. Nie można również zapomnieć o możliwości pisania tekstu bez konieczności odrywania palców od ekranu. Dodatkowo, klawiatura potrafi także zapisywać tekst jednocześnie w trzech językach, korzystając przy tym z wbudowanej opcji tłumacza.

Co będzie efektem połączenia dwóch znakomitych klawiatur na rynku? Tego na razie nie wiemy. Wiemy zaś, że SwiftKey na iOS-a i Androida będzie nadal rozwijany i utrzymywany. Przynajmniej na razie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Francja stawia na drogi fotowoltaiczne
microsoft, swiftkey
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ryszard Bej
185.239.43.* 2019-01-24 11:54
teraz klawiatura wam podpowie zamień androida na Windows 10,...