Nadchodzący rok to czas przedsiębiorstw działających non-stop

Nadchodzący rok to czas przedsiębiorstw działających non-stop

W mijającym roku triumfy święciły technologie ubieralne, beacony - czujniki wspierające sprzedaż na miarę Internetu rzeczy i usługi w chmurze. W 2016 r. według firmy Veeam, właśnie usługi w chmurze będą największymi katalizatorami zmian w branży IT, a najbardziej konkurencyjne będą przedsiębiorstwa o pełnej dostępności i działające całą dobę.

Dzisiejsza infrastruktura IT jest poddawana stale rosnącej presji. Dzieje się to w miarę, jak analityka wysuwa się na pierwszy plan, a coraz więcej firm skupia się na dostarczaniu usług w ramach czegoś, co Gartner nazywa "siatką urządzeń" (Device Mesh), czyli "rozszerzającego się zbioru punktów końcowych, których ludzie używają w celu uzyskiwania dostępu do aplikacji i informacji albo w celu podejmowania interakcji z innymi ludźmi, społecznościami, rządami i firmami".

Krzysztof Rachwalski, dyrektor regionalny na rynkach Europy Wschodniej w Veeam Software, wskazuje cztery kluczowe trendy, które w ciągu następnych 12 miesięcy ukształtują zarządzanie korporacyjnymi systemami IT.

Firmy totalnie dostępne

Po pierwsze krytyczne stanie się znaczenie dostępności. W 2016 r. Internet rzeczy sprawi, że dostępność wysunie się na pierwszy plan. Rosnąca popularność urządzeń mobilnych i połączonych z siecią przekłada się na brak tolerancji dla przestojów. Żadne organizacje - czy to firmy mające bezpośrednią styczność z klientami, czy dostawcy usług mobilnych, czy też giełdy - nie mogą już sobie pozwolić na przerwy w działalności. Nawet kilkugodzinny brak dostępu oznacza niezadowolenie wszystkich zainteresowanych, a co ważniejsze - utratę pieniędzy, danych, szacunku pracowników, zaufania partnerów i lojalności klientów, a co za tym idzie, wiarygodności wśród konsumentów i inwestorów. W miarę, jak internet rzeczy nabiera rozpędu, potencjalny koszt przestojów rośnie. Minimalizowanie przerw w działalności i utraty danych ma kluczowe znaczenie dla kondycji przedsiębiorstw i satysfakcji użytkowników. Ze względu na to, że coraz więcej danych i usług znajduje się obecnie zarówno w siedzibach klientów, jak i w chmurze, w 2016 r. firmy będą musiały zadbać o strategie backupu, ochrony i przywracania danych na wszystkich frontach.

Wygra innowacyjność

Nadchodzi era innowacji, których nie zahamuje tradycyjne myślenie. W przyszłym roku firmy oddzielą przeszłość grubą kreską i przejdą na nową generację technologii aplikacyjnych, aby dotrzymać kroku konkurentom. Wprowadzenie najnowszych technologii infrastrukturalnych i aplikacyjnych przynosi oczywiste korzyści, ale w przeszłości napotykało na pewne przeszkody. Na

 

czytaj więcej

wnp.pl
Czytaj także
Polecane galerie