Obwodnica Warszawy. Kolejny odcinek wkrótce dostępny

Obwodnica Warszawy. Kolejny odcinek wkrótce dostępny

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz
Kolejny fragment południowej obwodnicy Warszawy jest gotowy i czeka tylko na ostatnie odbiory - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


GDDKiA nie ujawniła jednak jak długo potrwają odbiory i kiedy kierowcy będą mogli przejechać nową drogą. Na temat daty otwarcia odcinka stołeczne media spekulują od kilku tygodni.

To już trzeci fragment w ciągu ostatnich kilku miesięcy, który zostanie udostępniony kierowcom. 31 lipca został oddany do ruchu sześciokilometrowy odcinek od węzła Konotopa na granicy Warszawy do al. Krakowskiej. W połowie czerwca natomiast kierowcom został oddany do użytku fragment trasy S79 od lotniska do węzła Marynarska, czyli blisko dwukilometrowy dojazd do lotniska odcinkiem trasy N-S.

Południowa obwodnica Warszawy to droga S2 od węzła w Konotopie do węzła Puławska, wraz z odcinkiem S79 od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. Drogi te mają rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 i jednocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 2,5 mld zł to dofinansowanie unijne.

Południowa obwodnica Warszawy miała być przejezdna już podczas Euro 2012, a w pełni ukończona kilka miesięcy później. Według ostatnich zapowiedzi droga ma być gotowa jesienią.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy odcinek obwodnicy Warszawy gotowy
Sześć kilometrów drogi ekspresowej S2 w ciągu doby zostanie oddanych do użytku.
Sąd zdecydował ws. obwodnicy Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musi ujawnić raport z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy S2 na odcinku Konotopa - Lotnisko - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Problemy na drodze w kierunku Warszawy
Kierowcy mogą napotkać utrudnienia na 373 km (Łódzkie) autostrady A2 w kierunku Warszawy. W gminie Dmosin doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych i ciężarówki; ruch odbywa się jednym pasem.
warszawa, autostrada, gddkia, południowa obwodnica warszawy
PAP
Czytaj także
Polecane galerie