Ośrodek badawczo-rozwojowy we Wrocławiu? Inwestycja ruszyła

Ośrodek badawczo-rozwojowy we Wrocławiu? Inwestycja ruszyła

Fot. shotbydave/iStockphoto

UTC Aerospace Systems, będące częścią United Technologies Corp., wmurowało dzisiaj kamień węgielny pod budowę nowego ośrodka badawczo-rozwojowego we Wrocławiu.

Nowy ośrodek, dysponujący 4 000 m kw. powierzchni biurowej i centrum testów o powierzchni 1 200 m kw., będzie zajmował się przede wszystkim projektowaniem i prowadzeniem prac rozwojowych w zakresie komponentów i układów mechanicznych na potrzeby branży lotniczej. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na listopad 2013 r. W nowym ośrodku docelowo do roku 2015 zatrudnienie znajdzie ponad 300 inżynierów.

- Nieustannie poszukujemy okazji do zwiększania naszych możliwości na rynkach globalnych, jednocześnie kontrolując koszty, aby pozostać konkurencyjnym – podkreślił Dave Carter, wiceprezes ds. inżynieryjnych w dziale systemów samolotowych spółki UTC Aerospace Systems. - Wrocławski ośrodek oferuje wspaniałe możliwości skorzystanie z wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, co umożliwi nam przewyższanie oczekiwań naszych klientów oraz budowanie pomyślnej współpracy spółki United Technologies z partnerami w Polsce.

Oprócz uruchomienia nowego ośrodka, spółka UTC Aerospace Systems współpracuje z lokalnymi uczelniami technicznymi we Wrocławiu i okolicach, by zagwarantować dostęp do lokalnej specjalistycznej wiedzy w dziedzinie hydrauliki, elektromechaniki i materiałoznawstwa. Ośrodek powstaje na terenie byłych zakładów lotniczych PZL-Wrocław, które spółka UTC Aerospace Systems nabyła w styczniu 2011 r. Zakład obecnie zatrudnia ponad 600 osób.

Spółka UTC Aerospace Systems zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisowaniem układów zintegrowanych dla branży lotniczej i obronnej. Spółka United Technologies zatrudnia w Polsce ok.10 000 osób, w tym w zakładach Pratt & Whitney Kalisz oraz WSK Rzeszów; PZL Mielec-Sikorsky, i dodatkowo w zakładach UTC Aerospace Systems w Kaliszu oraz w Krośnie i Rzeszowie, które nabyła w ostatnim czasie od spółki Goodrich Corp.

inwestycje, wrocław, utc aerospace systems
Czytaj także
Polecane galerie