Według założeń, kotłownia szczytowo-rezerwowa będzie składać się z trzech kotłów wodnych (3x130 MWt), opalanych gazem ziemnym i olejem lekkim.
Zadanie przewiduje też powiązanie kotłowni do istniejącej lub przebudowywanej infrastruktury EC Żerań wraz z instalacją gospodarki olejowej i gazowej. Kotłownia ma współpracować z układem wody sieciowej w EC Żerań i rejonami sieci ciepłowniczej Veolia Energia Warszawa.
Zamawiający zakłada, że inwestycja będzie realizowana w terminie od 1 marca 2016 r. do 28 czerwca 2022 r. Przetarg będzie prowadzony według procedury otwartej.
Termin składania ofert ustalono na 12 października, a wadium wynosi 1 mln zł. Postępowanie w imieniu PGNiG Termika prowadzi Grupa Doradcza Sienna z Warszawy.
Przy wyborze wykonawcy będą brane pod uwagę: cena i sprawność kotła na paliwie gazowym (85 proc.), zużycie energii elektrycznej na potrzeby własne (5 proc.), gwarantowany unos amoniaku z instalacji SNCR (5 proc.), moc cieplna - minimum techniczne kotła (5 proc.).
PGNiG Termika szukała już w przeszłości wykonawcy nowej kotłowni. Na początku marca 2014 r. spółka unieważniła przetarg budowę obiektu o podobnych założeniach technicznych, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższała wówczas kwotę, którą PGNiG Termika zamierzała
Polub WP money na Faceboku: