PKN ORLEN: Kontrakt na licencję i projekt bazowy Instalacji Metatezy podpisany

PKN ORLEN: Kontrakt na licencję i projekt bazowy Instalacji Metatezy podpisany

PKN ORLEN zawarł kontrakt na licencję i projekt bazowy Instalacji Metatezy. Jest to pierwszy etap realizacji jednej z kluczowych inwestycji petrochemicznych, która ma zwiększyć produkcję propylenu w Płocku do poziomu 550 tys. ton rocznie.

PKN Orlen

Na dostawcę licencji i projektu wybrana została firma Lummus Technology Inc. z grupy CB&I, specjalizującej się w szeroko rozumianej infrastrukturze energetycznej. Umowa z wykonawcą obejmuje także usługi doradztwa technicznego i inżynieryjnego. - Instalacja Metatezy obecnie jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii, zapowiadanym w niedawno zaprezentowanej strategii na lata 2014-2017. Zgodnie z jej założeniami chcemy rozwijać segment downstream przez dalszą integrację łańcucha wartości. - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Instalacja Metatezy ma powstać na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, a jej zakładane roczne zdolności produkcyjne wyniosą 100 000 ton propylenu o jakości polimerowej. Przyjęty harmonogram realizacji inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w 2016 roku, natomiast uruchomienie produkcji planowane jest na koniec roku 2017. W ciągu najbliższych czterech lat Grupa ORLEN na realizację najważniejszych projektów inwestycyjnych w obszarze petrochemii planuje przeznaczyć 1,6 mld zł.

inwestycje, pkn orlen, gospodarka, projekt, paliwa, paliwo, informacje, petrochemia, aktualności, infrastrukturze energetycznej., instalacja metatezy, produkcja propylenu, produkcję propylenu
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie