PKP Intercity chce sprzedawać bilety jak znaczki

PKP Intercity chce sprzedawać bilety jak znaczki

Fot. Stawinski/Reporter
PKP Intercity testuje nowy kanał sprzedaży biletów we współpracy z Pocztą Polską. Projekt potrwa 3 miesiące i obejmie 37 wybranych placówek z 3 województw.

Już od dziś w wybranych placówkach Poczty Polskiej będzie można kupić bilet na pociąg PKP Intercity. Klienci będą mogli skorzystać z oferty dostępnej za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC.

- Chcemy ułatwiać naszym klientom zakup biletów. Sprzedaż w placówkach Poczty Polskiej to rozwiązanie dla tych, którzy mają bliżej do placówki, niż niekiedy do dworca kolejowego - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Testy potrwają trzy miesiące i po tym okresie wspólnie zdecydujemy czy wdrożymy rozwiązanie w pozostałych punktach naszego partnera w całym kraju - dodaje Zuzanna Szopowska.

W ramach testów podróżni będą mogli kupić bilety w 37 placówkach Poczty Polskiej na terenie trzech województw: śląskiego (18 placówek), dolnośląskiego (8 placówek) i podlaskiego (11 placówek).

W kilku z wytypowanych miast (Łapy, Suwałki, Bytom, Chorzów, Tarnowskie Góry, Oborniki Śląskie, Świebodzice, Żmigród) PKP Intercity nie prowadziło do tej pory sprzedaży biletów w kasach, tak więc będzie to dodatkowe udogodnienie.

- Poczta Polska to firma, która dociera do każdego zakątka naszego kraju. Jesteśmy blisko naszych klientów stąd każde rozwiązanie, które pozwala im załatwiać w placówkach różnego rodzaju dodatkowe usługi i sprawy jest dla nas atrakcyjne - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dodatkowo, w wytypowanych placówkach, podróżni mogą uzyskać informacje o połączeniach i ofertach promocyjnych PKP Intercity, otrzymać fakturę VAT do zakupionego biletu, bądź złożyć w formie pisemnej reklamację.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP Intercity zaczyna współpracę z Google
Można już sprawdzać na internetowych mapach rozkład połączeń przewoźnika oraz czasy przejazdów.
sprzedaż, bilety, poczta polska, pkp intercity
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
pacynka501
83.25.172.* 2015-02-08 06:56
Ten kto to wymyślił, ma chyba nastukane w głowie.
edward9
89.31.57.* 2015-02-07 22:25
Ostatnio widziałem mysz w pociągu TLK z W-wy do Krakowa. Poza tym ogólny bród w pociągu, brudne firanki i wszystko się lepiło.
Także ja dziękuję za usługi PKP do końca życia.
Marcin991
176.111.120.* 2015-02-07 21:46
Zamiast tego super pomysłu może udostępnić pasażerom normalną możliwość kupna biletu przez interenet z przesiadką?
Zobacz więcej komentarzy (4)