Pożar na lotnisku w Nairobi. Sytuacja jest już pod kontrolą [WIDEO]

Pożar na lotnisku w Nairobi. Sytuacja jest już pod kontrolą

Po kilku godzinach ugaszono pożar, który wybuchł na międzynarodowym lotnisku im. Jomo Kenyatty w stolicy Kenii, Nairobi. Brak doniesień o ofiarach. Lotnisko w Nairobi to jeden z najważniejszych portów lotniczych we wschodniej Afryce.


- Ogień został ugaszony
- poinformowało kenijskie centrum zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Władze lotniska w oficjalnym komunikacie potwierdziły, że pożar, który wybuchł ok. godz. 5 (6 czasu polskiego), uszkodził halę przylotów międzynarodowych oraz jeden z terminali w hali odlotów. Pasażerów ewakuowano.

Instytucja zarządzająca cywilnymi lotniskami w Kenii (Kenya Airports Authority) poinformowała, że port lotniczy w Nairobi zamknięto do odwołania. Wszystkie samoloty lecące do Nairobi przekierowano na inne lotniska w Kenii.

Nie ustalono jeszcze, co było przyczyną pożaru. Rząd kenijski już zapowiedział utworzenie specjalnej komisji pod przewodnictwem ministra transportu, która ma na celu doprowadzenie do jak najszybszego otwarcia lotniska.

Czytaj więcej w Money.pl
Tłum celebrytów i boom w slumsach
Na świecie o Kiberze, dzielnicach slumsów w Nairobi, zrobiło się głośno w 2007 roku, kiedy wybuchły tam zamieszki.
Euro 2012. Wykonawcy nadal bez zapłaty
Osiem firm prowadziło prace wykończeniowe w nowym terminalu lotniska we Lwowie. Do dziś nie dostali pieniędzy. Grożą strajkami.
Lotnisko w Katowicach. W lipcu najwięcej pasażerów
Lipiec tradycyjnie jest miesiącem, kiedy porty lotnicze odprawiają najwięcej pasażerów. W Pyrzowicach było ich niespełna 325 tysięcy - wobec prawie 340 tysięcy w tym samym miesiącu przed rokiem.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie