Prezes Sante o historii i planach rozwoju firmy

Prezes Sante o historii i planach rozwoju firmy

- Każdy produkt Sante, który od 22 lat pojawił się na rynku jest rezultatem nie tylko badań, ale przede wszystkim intuicji oraz wiedzy Andrzeja Kowalskiego i jego wspólników na temat zdrowia. Kowalski od zawsze przywiązywał dużą wagę do zdrowia, w szczególności do spożywanego jedzenia, zdrowych naturalnych produktów, co wynikało z jego obserwacji ludzi, którzy często borykali się z problemami zdrowotnymi. Zakładając firmę produkującą zdrową żywność, Andrzej Kowalski chciał się zmierzyć z tego typu produktami oraz stworzyć produkty, które będą alternatywą dla leków.

Pierwszym ważnym momentem w historii firmy Sante było jej przekształcenie z handlu obwoźnego w firmę, która posiada własny zakład produkcyjny. Ten krok dał firmie nowe możliwości na podniesienie standardów wytwórczych i możliwość rozwoju. Na polskiej mapie firm pojawiła się perspektywiczna rodzima firma, która z kilka lat miała stać się poważnym graczem nie tylko na polskim, ale również europejskim rynku spożywczym. Kowalski chciał zarazić polskich konsumentów swoją pasją zdrowego odżywiania i stylu życia.

Sante wiele lat temu, jako pierwsza firma, wprowadziła na polski rynek otręby owsiane. Dopiero po dziesięciu latach kolejne firmy zaczęły ten produkt wprowadzać do swoich portfolio. - Ostatnio wprowadziliśmy na rynek masowy kilka nowych produktów z serii skarby ziemi np. jagody goji, komosę ryżową. Wcześniej jedynie pojedyncze firmy handlowały tego typu produktami w sieci. My podjęliśmy ryzyko wprowadzenia tego typu innowacyjnych produktów. Dzisiaj widzimy rosnące zainteresowanie tymi produktami ze strony polskich konsumentów - zapewnia Andrzej Kowalski, wspólnik i założyciel firmy Sante A. Kowalski Sp.j.

Obecnie w ofercie Sante jest ponad 200 produktów. Obok bogatego portfolio śniadaniowego, firma oferuje również produkty sypkie, bakalie, kasze, ziarna, produkty sojowe, sól, ciastka i batony funkcjonalne.

Które produkty były najbardziej trafione, rewolucyjne, które pchnęły do przodu rozwój Sante? - Produkty śniadaniowe zrewolucjonizowały naszą ofertę i polski rynek żywności funkcjonalnej. Wprowadzenie na rynek Crunchy - czyli produktu wypiekanego w piecu, który ma w sobie dużo energii i dodatek owoców oraz linii Granola ...- było dla nas przełomowe. Do tego jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy opakowania matowe dla tych produktów, później inne firmy zaczęły kopiować nasz pomysł - wspomina założyciel Sante.

Poza tym bardzo udanym krokiem było wprowadzenie na rynek ciasteczek owsianych. - Oczywiście wcześniej były one dostępne już na polskim rynku, jednak my postawiliśmy na bardziej rzemieślniczy sposób ich wytworzenia. Wprowadziliśmy własną technologię produkcji tych ciastek, w czym w skali masowej byliśmy prekursorami. Podobnie było z ciasteczkami jęczmiennymi, opracowaliśmy własną, specjalną recepturę ich produkcji i jako pierwsi wprowadziliśmy tego typu ciasteczka na rynek - dodaje Andrzej Kowalski.
Kolejnym ciekawym i innowacyjnym produktem w ofercie Sante jest Musli Lo - pozornie tradycyjne płatki, których jest mnóstwo na rynku, jednak te Sante zostały oblane inuliną - prebiotykiem. - Jest to produkt bezcukrowy, która ma jednak naturalną słodycz. Bardzo dobrze przyjął się na rynku. Nie jest to kategoria która rośnie bardzo dynamicznie, bo notuje wzrosty rzędu 1-2 proc. w skali roku. Symboliczne wzrosty wynikają to z tego, że rynek musli jest już mocno nasycony - mówi Andrzej Kowalski.
Sante jest również dystrybutorem sojowych produktów firmy Alpro.

Sante mocno trzyma rękę na pulsie jeśli chodzi o rynek funkcjonalnej żywności i stale poszerza swoją zdrową ofertę. Ostatnio Sante wprowadziła do szerokiej dystrybucji, batony proteinowe Go On. - Wcześniej tego typu produkty były dostępne jedynie w sklepach specjalistycznych i klubach fitness, na dodatek batony, które były dostępne zawierały ok. 25 - 30 proc. białka . . ..Nasze batony zawierają 19 proc. białka, dzięki czemu skierowane są do wszystkich konsumentów, nie tylko dla wyczynowych sportowców. Dodaliśmy do niego probiotyk - inulinę - zachwala Andrzej Kowalski.
Jednak nie tylko na słodkich produktach Sante się skupia. W ofercie firmy jest

 

czytaj więcej

portalspożywczy.pl
Czytaj także
Polecane galerie