Primavega współpracuje z bankiem Millennium

Primavega współpracuje z bankiem Millennium

Jak już pisaliśmy, we wrześniu odbyło się otwarcie nowego zakładu Grupy Producentów Warzyw Primavega we Wróblewie w woj. mazowieckim. - Dofinansowanie z funduszy unijnych oraz krajowych umożliwiło nam budowę nowego zakładu produkcyjnego oraz zakup wyspecjalizowanych maszyn do uprawy i zbioru warzyw. Znaczną część środków pozyskaliśmy też z udzielonego przez Bank Millennium kredytu inwestycyjnego. Współpraca z bankiem była podręcznikowa, a jej efektem jest piękny, nowy zakład - komentuje Marek Bernach, członek zarządu Grupy Producentów Warzyw Primavega.

Grupa Producentów Warzyw Primavega istnieje od czterech lat. Decyzja o jej utworzeniu podjęta została w myśl zasady razem możemy więcej" - wiodący producenci warzyw połączyli siły, by produkować bezpieczniej, wydajniej i wciąż podnosić konkurencyjność na rynku. Grupę Primavega tworzy obecnie ośmiu członków, którzy uprawiają warzywa na łącznym areale 750 hektarów w dwóch województwach - mazowieckim i łódzkim. Klientom firma oferuje bogaty asortyment warzyw zielonych, przede wszystkim sałatę lodową i brokuły.

Grupa Primavega koncentruje się na obsłudze rynku krajowego. Warzywa są również eksportowane - do Niemiec, Czech, Słowacji, na Ukrainę i Białoruś, do krajów skandynawskich oraz na południe Europy - do Grecji, Włoch i Hiszpanii. Skalę produkcji firmy dobrze obrazuje proste

 

czytaj więcej

portalspożywczy.pl
Czytaj także
Polecane galerie