Sony robi wielkie przemeblowanie w Playstation. Powstała nowa firma

Sony robi wielkie przemeblowanie w Playstation. Powstała nowa firma

Fot. Jon Fingas / CC

Nowa firma dołącza do podmiotów biznesowych PlayStation, aby dostarczać użytkownikom z całego świata, tu cytujemy Sony, "niezrównanych wrażeń". Zmiana wchodzi w życie w piątek, 1 kwietnia 2016 r.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) i Sony Network Entertainment International LLC (SNEI) ogłaszają utworzenie Sony Interactive Entertainment LLC (SIE), czyli nowej firmy, która dołącza do wszystkich jednostek biznesowych należących do SCE i SNEI, wliczając w to dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych. Siedziba SIE będzie się mieścić w San Mateo w Kalifornii. Poza tym 1 kwietnia 2016 r. w Tokio i Londynie powstaną także globalne oddziały firmy.

- Łącząc siły dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych PlayStation, SIE stanie się jeszcze silniejszą jednostką, z jasnym celem, którym jest jeszcze większe przyspieszenie rozwoju PlayStation - mówił Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment Inc. i dyrektor grupy odpowiedzialny za rozrywkę sieciową w Sony Corporation.

Mówił także, że wraz z partnerami biznesowymi SIE będzie tworzyć pionierskie usługi oraz produktypobudzające wyobraźnię konsumentów i przewodzące na rynku.

SCE zostało założone w listopadzie 1993 r., a w grudniu 1994 r. pojawił się w Japonii system PlayStation, stanowiący zupełną nowość na rynku gier. Założone w kwietniu 2010 roku SNEI dostarczało usługi sieciowe dzięki sieci PlayStation Network (PSN). Do produktów SNEI zaliczają się usługi związane z grami, takie jak sklep PlayStation Store, będący głównym źródłem cyfrowych wersji gier oraz zawartości do pobrania; PlayStation Plus, usługa oparta na subskrypcji, oferująca szeroki zakres funkcji oraz zawartości związanych z grami; PlayStation Now, usługa strumieniowania gier, która umożliwia użytkownikom granie w wiele gier z PlayStation 3 na różnychurządzeniach z funkcjami sieciowymi.

Poprzez utworzenie SIE firmy łączą swoje zasoby z działów sprzętu, oprogramowania, zawartości i szybko rozwijającej się sieci, dzięki czemu firma będzie w lepszej pozycji do dalszej rywalizacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sam dołożył slot kart MicroSD w swoim smartfonie
sony, playstation
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie