Stocznia kończy działalność. Przez kryzys

Stocznia kończy działalność. Przez kryzys

Fot. PhiLiP/PB/Wikipedia
To tu budowane były największe wycieczkowce świata. Fińska STX Finland zapowiedziała jednak, że zamyka słynną stocznię. Powodem jest kryzys, który szczególnie mocno uderza w europejski przemysł.

Firma ze względu na niskie zyski i brak zamówień ma zamiar zamknąć zakład w mieście Rauma położonym w południowo-zachodniej Finlandii i zwolnić 700 osób.

Część produkcji ma zostać przeniesiona do drugiej stoczni korporacji w mieście Turku. Wiceszef STX Finland Jari Anttila uzasadniał w poniedziałek, że zamknięcie zakładu jest konieczne, by firma pozostała opłacalna.

Jak przypomniała agencja AP, STX Finland zbudowała w 2011 r. dwa największe wówczas statki wycieczkowe na świecie dla Royal Caribbean Cruise Lines. Koszt gigantów, z których każdy może pomieścić 8,5 tys. osób, wyniósł w sumie 3 mld dol.

STX Finland jest częścią STX Europe, które należy do południowokoreańskiego STX Corporation.

Czytaj więcej w Money.pl
W końcu dobre informacje z Portugalii
Wyraźnym liderem pod względem zmniejszającej się liczby ogłaszanych upadłości jest północny-zachód, najbardziej uprzemysłowiony region Portugalii, z miastem Porto na czele.
To nie koniec upadków biur podróży?
Sytuacja turystów niewypłacalnych biur w tym roku jest jeszcze gorsza niż przed zeszłoroczną falą bankructw. A zagrożonych upadłością jest ponad 400 z 3,5 tys. firm działających na rynku.
Niemieckie fabryki zamawiają więcej. Będzie ożywienie?
Średni poziom produkcji przemysłowej był o 2,6 proc. wyższy, co jest wyrazem ogólnego ożywienia cyklu inwestycji.
stocznia, przemysł, stx corporation
PAP
Czytaj także
Polecane galerie