Szerszy zasięg sygnałów od satelitów systemu Galileo

Szerszy zasięg sygnałów od satelitów systemu Galileo

Fot. Chip.pl

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) poinformowała o rozpoczęciu nadawania roboczych sygnałów nawigacyjnych przez kolejne dwa satelity systemu Galileo - europejskiego odpowiednika systemu GPS. Poszerza to pokrycie nieba przez system nawigacji satelitarnej Galileo.

Satelity Galileo numer 9 i 10 zostały wystrzelone 11 września 2015 r. Po przeprowadzeniu wielomiesięcznych, rygorystycznych testów na orbicie, potwierdzono ich działanie zgodne z założeniami. W szczególności, za pomocą 20-metrowej anteny w centrum ESA w Belgii, wykonywano pomiary częstotliwości radiowych sygnałów od tych satelitów, aby określić kształt sygnału i jego rozdzielczość.

Przetestowano także poprawność współpracy z naziemną siecią systemu Galileo. Testy były koordynowane z Galileo Control Centres w Oberpfaffenhofen w Niemczech i we Fucino we Włoszech. W pierwszym przypadku testowano nadawanie poleceń i kontrolowanie satelitów, a w drugim nadzorowanie dostarczania komunikatów nawigacyjnych dla odbiorców. Testy zakończyły się sukcesem na kilka dni wcześniej niż zakładał harmonogram. 29 stycznia b.r. satelity rozpoczęły nadawanie właściwych sygnałów nawigacyjnych.

Europejska Agencja Kosmiczna prowadzi aktualnie także testy dwóch kolejnych satelitów nawigacyjnych (numer 11 i 12), które wystrzelono 17 grudnia 2015 r. Z kolei satelity nr 13 i 14 przeszły niedawno testy przed wystrzeleniem w centrum ESTEC w Noordwijk w Holandii i zostały umieszczone w magazynie w oczekiwaniu na start.

W międzyczasie w Niemczech trwa produkcja dwunastu kolejnych satelitów Galileo. Kompletny system Galileo będzie liczył 24 satelity. Aktualnie nadawane sygnały nawigacyjne są w formie „roboczej” - wykorzystuje je przemysł satelitarny do przygotowania produktów i usług, które w późniejszym czasie zostaną udostępnione użytkownikom.

gps, galileo, esa
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
hagar
37.47.41.* 2020-07-28 07:57
Trump(owcy) w ogromnym pośpiechu (żeby nie powiedzieć w panice) wymieniają swoje satelity GPS.Kłamstwo ich polega na tym , że przyczyna jest zgoła inna. To nie ich starość, a słabość samoobronna! Stąd właśnie pośpiech, gdyż wyniuchali, że ludzie Władimira są w stanie je zniszczyć, ale co gorsze także przestroić (do podawania fałszywych danych)......pośpiech wydaje się być całkiem zrozumiały......
Silakas
178.37.215.* 2016-12-04 08:56
Super gps Europy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/